• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Začal sa súdny proces so sudkyňami obvinenými v rámci akcie Víchrica, obhajca považuje obžalobu za klamstvo

Začal sa súdny proces so sudkyňami obvinenými v rámci akcie Víchrica, obhajca považuje obžalobu za klamstvo

Obe sudkyne obvinila polícia v rámci akcie Víchrica v októbri 2020.

5.9.2023 (SITA.sk) - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici sa v utorok začalo hlavné pojednávanie s bývalou podpredsedníčkou Najvyššieho súdu SR (NS SR) Jarmilou Urbancovou a bývalou sudkyňou Okresného súdu Bratislava I. Otíliou Dolákovou, ktoré boli obvinené v rámci akcie Víchrica.

Podplácanie, prečin nepriamej korupcie a ohýbanie práva

Jarmilu Urbancovú obžaloval prokurátor z trestného činu podplácania a prečinu nepriamej korupcie v súbehu so zločinom ohýbania práva a Otíliu Dolákovú zo zločinu ohýbania práva. Obidve obžalované vyhlásili, že sú nevinné.

Bývalá sudkyňa NS SR sa podľa obžaloby mala v roku 2018 stretnúť so sudcom V.S., ktorého mala za úplatok 30-tisíc eur žiadať, aby ovplyvnil pojednávanie vo veci firmy Technopol servis.

Rovnako mala dať počas svojho pôsobenia aj úplatok 5 000 eur sprostredkovane cez V.S. bývalej sudkyni Otílii Dolákovej, ktorá mala v krátkom čase vytýčiť v istej veci termín a rozhodnúť v prospech žalobcu.

Porušenie práva na obhajobu

Obhajca obžalovanej Jarmily Urbancovej uviedol, že obžalobu považujú za nedôvodnú, lebo činy sú neustálené v čase a mieste, kde sa mali odohrať. Obhajca hovoril aj o porušení práva na obhajobu, lebo v obžalobe nie je osoba, ktorá mala byť spolupáchateľom, menovaná celým menom, ale len iniciálami „V.S.“.

Celá obžaloba, ktorá má 114 strán, je podľa neho len kompilát z výsluchov svedka sudcu Vladimíra Sklenku, „ale z toho nevyplýva nič iné ako klamstvo“. S obžalobou nesúhlasí podľa obhajcu Otílie Dolákovej ani jeho klientka a skutok podľa nej nespáchala.

„Nie je zrejmé v akom období a ani kým mala byť oslovená za účelom konania v rozpore s právom,“ dodal advokát.

Obe sudkyne obvinila polícia v rámci akcie Víchrica v októbri 2020. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vtedy zadržali a obvinili aj právnika Zoroslava Kollára, exšéfa Okresného súdu Bratislava III Davida L., sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Katarínu B. alebo sudcu NS SR Jozefa K.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie