• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Tomáš reaguje na tlačovú konferenciu SNS, oceňuje funkčnosť vládnej koalície a podporu pre sociálne zákony

Tomáš reaguje na tlačovú konferenciu SNS, oceňuje funkčnosť vládnej koalície a podporu pre sociálne zákony

Pripomenul, že novela zákona o minimálnej mzde už prešla riadnym medzirezortným pripomienkovým konaním.

25.6.2024 (SITA.sk) - Erik Tomáš oceňuje funkčnosť vládnej koalície a podporu pre sociálne zákony. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR tak reagoval na tlačovú konferenciu Slovenskej národnej strany (SNS), kde predseda Andrej Danko vyhlásil, že si vyprosuje, aby niekto o národniaroch hovoril, že blokujú novely zákonov v parlamente.

Tomáš je spokojný

Tomáš na oplátku vyjadril spokojnosť s funkčnosťou vládnej koalície po schválení vládnych zákonov v parlamente a vyjadril aj nádej, že rovnakú podporu získa pripravovaná novela zákona o minimálnej mzde.

Som rád, že parlament schvaľuje vládne zákony, čo potvrdzuje funkčnosť vládnej koalície," uviedol minister práce.

Pripomenul, že novela zákona o minimálnej mzde už prešla riadnym medzirezortným pripomienkovým konaním, diskusiou na tripartite a v súčasnosti čaká na predloženie na rokovanie vlády. Danko na tlačovej konferencii poukázal na to, že Tomáš doteraz nemá odkomunikované s ministrom financií Ladislavom Kamenickým dopad tejto zmeny na štátny rozpočet, na čo národniari čakajú.

Dopady sú známe už dlhšie

Dopady na štátnu a verejnú správu i podnikateľský sektor sú už dlhšie vyčíslené a známe," dodal Erik Tomáš vo svojej vyhlásení. Tiež zdôraznil, že nové nastavenie minimálnej mzdy je pevne zakotvené v programovom vyhlásení vlády, za ktoré hlasovala aj Slovenská národná strana (SNS).

Chcem zdôrazniť, že minimálne dôchodky sa rozmrazili a opäť začali valorizovať v minulom roku, a to na základe úspešného návrhu strany HLAS - sociálna demokracia," vyhlásil minister

Zároveň podotkol, že napĺňanie programového vyhlásenia vlády a dodržiavanie koaličných dohôd je elementárnym základom fungovania každej vládnej koalície.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie