• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Sunak diskutoval s poľským premiérom Tuskom o vojenskej pomoci, Ukrajine sľúbili balík za pol miliardy libier

Sunak diskutoval s poľským premiérom Tuskom o vojenskej pomoci, Ukrajine sľúbili balík za pol miliardy libier

Zelenskyj sa poďakoval premiérovi za pokračujúcu britskú podporu.

23.4.2024 (SITA.sk) - Spojené kráľovstvo v utorok sľúbilo Ukrajine ďalší balík vojenskej pomoci v hodnote 500 miliónov libier. Ten bude zahŕňať rakety dlhého doletu či milióny kusov munície.

Sunak v utorok cestoval do Poľska, kde sa stretol s tamojším premiérom Donaldom Tuskom a generálnym tajomníkom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jensom Stoltenbergom, aby diskutovali o pomoci Ukrajine, ktorá čelí ťažkostiam pri obrane pred postupujúcimi ruskými silami na východnej fronte.

Pri tejto príležitosti predseda britskej vlády podľa jej vyhlásenia oznámi spomenutú pomoc.

Čo zahŕňa balík pomoci?

Balík zahŕňa 400 vozidiel, 60 člnov, 1 600 striel a štyri milióny nábojov. Balík zahŕňa aj rakety dlhého doletu Storm Shadow. Kedy však balík bude pripravený na dodanie vláda neoznámila.

Sunak v utorok ráno telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, aby potvrdil danú pomoc a „ubezpečil ho o trvalej podpore Spojeného kráľovstva pri obrane Ukrajiny proti brutálnym a expanzívnym ambíciám Ruska“, uviedla Downing Street.

Nevýhoda nedostatku munície

Zelenskyj sa podľa nej poďakoval premiérovi za pokračujúcu britskú podporu a povedal, že „nová vojenská pomoc bude znamenať hmatateľné zlepšenie pre obyčajných Ukrajincov bojujúcich v prvej línii na obranu svojej krajiny".

Nedostatok munície spojený so zadržiavaním pomoci za posledných šesť mesiacov viedol ukrajinských vojenských veliteľov k prídelom granátov. To je nevýhoda, ktorú tento rok využilo Rusko, pričom obsadilo mesto Avdijivka a v súčasnosti sa blíži k mestu Časiv Jar.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie