• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Pri bombardovaní Černihivskej oblasti prišiel o život jeden civilista, zomrel na zranenia črepinami

Pri bombardovaní Černihivskej oblasti prišiel o život jeden civilista, zomrel na zranenia črepinami

Uviedol to šéf vojenskej administratívy oblasti Viačeslav Čaus.

14.5.2024 (SITA.sk) - Ruský útok delostrelectvom a mínometmi na pohraničný región ukrajinskej Černihivskej oblasti v utorok zabil jedného civilistu.

Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram šéf vojenskej administratívy oblasti Viačeslav Čaus, informuje web Ukrajinská pravda.

„V utorok popoludní nepriateľ zasiahol delostrelectvom a mínometmi osadu Hremiač v okrese Novhorod-Siverskyi. Miestny civilista zomrel na zranenia črepinami, ktoré utrpel počas útoku," konštatoval Čaus.

Polovica ukrajinských utečencov žijúcich v Nemecku, Poľsku a Česku už neráta s návratom domov

Polovica ukrajinských utečencov v Nemecku, Poľsku a Česku sa v prieskume Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS) vyjadrila, že ich návrat na Ukrajinu je „menej pravdepodobný“.


Z prieskumu, ktorého výsledky zverejnili v utorok, vyplýva, že 66 percent respondentov je „úplne“ alebo „skôr spokojných“ so svojím životom v Nemecku, Poľsku a Česku. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Na otázku, aké faktory by im pomohli vrátiť sa späť, respondenti najčastejšie odpovedali, že bezpečnosť a fungovanie kritickej infraštruktúry. Zároveň 26 percent oslovených uviedlo, že sa nevrátia, kým sa neskončí ruská invázia.


„Výsledky prieskumu ukazujú, že významná časť ukrajinských utečencov stráca, alebo už stratila, svoje spojenie s Ukrajinou,“ uviedol riaditeľ KISS Anton Hrušeckyj.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie