• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Slovensko odklonilo civilné lietadlo do ukrajinského vzdušného priestoru, incident vyšetria

Slovensko odklonilo civilné lietadlo do ukrajinského vzdušného priestoru, incident vyšetria

Civilné lietadlo smerovalo z Poznane do tureckej Antalye.

24.6.2023 (SITA.sk) - Lietadlo spoločnosti Enter Air na ceste z Poľska do Turecka vstúpilo na niekoľko minút do ukrajinského vzdušného priestoru. Referuje o tom web rozhlasovej stanice RMF24. Incident nastal v piatok popoludní.

Lietadlo smerovalo do Antalye

Civilný let spoločnosti Enter Air z Poznane do tureckej Antalye vstúpil do vzdušného priestoru Ukrajiny, ktorý je od začiatku vojny uzavretý, približne o 20 kilometrov.

"Lietadlo prechádzalo ponad búrku a slovenská letová kontrola ho nasmerovala na túto trasu. Všetko prebehlo v súlade s bezpečnostnými postupmi," uviedla letecká spoločnosť pre TVN24.

Incident sa bude prešetrovať

Poľský úrad civilného letectva incident potvrdil s tým, že piloti boli v kontakte so slovenskými dispečermi leteckej dopravy, keďže na trase lietadla bol búrkový front.

Incident bude podrobne vyšetrovať poľský Úrad civilného letectva a Štátna komisia pre vyšetrovanie leteckých incidentov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie