• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Je možné chudnutie bez cvičenia?

Je možné chudnutie bez cvičenia?

Chudnutie bez cvičenia je možné, ale môže byť pomalšie ako pri kombinácii zdravej stravy a cvičenia.

Áno, je to možné schudnúť bez cvičenia. Hlavným krokom k dosiahnutiu zdravej hmotnosti je zdravá strava a správne stravovacie návyky.

Zdravá strava a správne stravovacie návyky sú kľúčové k dosiahnutiu a udržaniu zdravej hmotnosti.

Toto zahŕňa jesť vyvážené jedlá, kontrolovať porcie a vyhnúť sa nezdravým jedlám s vysokým obsahom tuku a cukru.

Niektoré tipy, ako schudnúť bez cvičenia.

1. Použite si váhu na meranie jedál: Mierne kontrolované porcie vám pomôžu lepšie sledovať množstvo jedla, ktoré zjete.

2. Jedzte pomaly a vychutnávajte si jedlo: Pomalé jedenie vám umožní lepšie vnímať signály hladu a nasýtenia, čo vedie k jednoduchšiemu vedeniu zdravej výživy.

3. Vyhnite sa nápojom s vysokým obsahom cukru: Nápoje ako limonády, sladké kávy a džúsy obsahujú veľké množstvo pridaného cukru, čo môže prispievať k nadváhe.

4. Jedzte viac zeleniny: Zelenina je plná vlákniny, čo znamená, že vás bude dlhšie nasýtiť a zároveň poskytne veľa nutričných hodnôt.

5. Vyhnite sa nezdravým prílohám: Namiesto toho, aby ste jedli nezdravé prílohy ako smažené zemiaky, vyberte si zdravšie alternatívy ako zeleninové šaláty alebo dusená zelenina.


Je dôležité si uvedomiť, že chudnutie bez cvičenia môže byť pomalšie ako pri kombinácii zdravej výživy a cvičenia. Avšak, zmeny v stravovacích návykoch sú stále dôležitým krokom k dosiahnutiu zdravej hmotnosti.


Chudnutie je proces, ktorý vyžaduje zmenu stravovacích návykov a môže byť sprevádzaný cvičením, alebo aj bez cvičenia. Kombinácia zdravej stravy a cvičenia je najúčinnejším spôsobom, ako schudnúť a udržať si zdravú hmotnosť.

Chudnutie s cvičením: Cvičenie vám pomôže spaľovať kalórie a posilňovať svaly, čo môže viesť k strate hmotnosti. Okrem toho, pravidelné cvičenie môže tiež zlepšiť metabolizmus, čo umožňuje telu efektívnejšie spaľovať kalórie aj počas odpočinku. Pre najlepšie výsledky by ste mali cvičiť aspoň tri až štyri krát týždenne po dobu 30 až 60 minút.


Chudnutie bez cvičenia: Chudnutie bez cvičenia je možné, ale môže byť pomalšie ako pri kombinácii zdravej stravy a cvičenia. Avšak, zmeny v stravovacích návykoch, ako je jedenie vyvážených jedál, kontrola porcií a vyhýbanie sa nezdravým jedlám, môžu stále viesť k strate hmotnosti.


V oboch prípadoch je dôležité vyhnúť sa extrémnym diétam alebo hladovkám, ktoré môžu viesť k nedostatočnej výživy a dočasnej strate hmotnosti, ale nie k trvalému zlepšeniu zdravia. Najlepším spôsobom, ako schudnúť a udržať si zdravú hmotnosť, je vyvážená a trvalá zmena stravovacích návykov.Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie