• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Hokejové To fakt?: Švédi hrajúci na šampionáte v Česku nemyslia na svoje zdravie, výnimkou sú piati

Hokejové To fakt?: Švédi hrajúci na šampionáte v Česku nemyslia na svoje zdravie, výnimkou sú piati

Rubrika To fakt? venovaná opäť hokeju.

19.5.2024 (SITA.sk) - Nie je to ani sedem mesiacov, čo sa na Britských ostrovoch odohrala športová aj ľudská tragédia. Americký hokejista Adam Johnson zomrel na následky zranení, keď mu korčuľa iného hráča prerezala krk.

Bývalý hráč NHL v tom čase nemal na sebe chránič krku a potom sa rozprúdila debata o tom, že by sa mohla zaviesť povinnosť nosiť ho.

Hráči s tým však nie sú stotožnení, aspoň tí švédski. Redaktori Expressenu na majstrovstvách sveta v Ostrave zistili, že len 5 z 22 švédskych reprezentantov nosí chránič krku a zjavne vedome podceňujú, aké je to nebezpečné.

Povinnosti sa prispôsobí

"Nemá ich 99 percent a nemám ho ani ja. Ani neviem, kedy som tento chránič prestal nosiť. Možno až v seniorskom veku. Je na každom z nás, ako s tým naloží. Akonáhle sa všeobecne rozhodne, že to bude povinnosť, prispôsobím sa. Nič proti tomu nemám, ale sám od seba asi nezačnem," povedal pre Viaplay útočník Adrian Kempe, jeden z osemnástich švédskych hokejistov z NHL v Ostrave.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) už v decembri prijala návrh o budúcej povinnej ochrane krku hráčov počas zápasov aj tréningov. Svoje rozhodnutie však ešte nevniesla do praxe.

"Stojím za týmto návrhom a vítam ho. V konečnom dôsledku ide najmä o bezpečnosť hráčov," povedal predseda Švédskej hokejovej federácie Anders Larsson.

Nedostatočná prax hráčov

"Nemať chrániť krku je extrémne hlúpe. Je to dobrá životná poistka, ak by sa niečo stalo, Potom už môže byť neskoro," myslí si bývalý švédsky hokejista a aktuálne expert v štúdiu Jacob Josefson.

Adrian Kempe, ktorý v tejto sezóne NHL v drese Los Angeles Kings nazbieral 75 kanadských bodov (28+47), pripúšťa, že za nenosením nákrčníka je aj nedostatočná prax hráčov s touto súčasťou výstroja.

"Naozaj si myslím, že 99 percent z nás ho nenosí, aj keď je to asi dobrá vec. Jednoducho na to nie sme zvyknutí a nemáme s tým skúsenosť," uzavrel 27-ročný švédsky krídelník podľa periodika Expressen.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie