• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Valné zhromaždenie skupiny Tatry mountain resorts schválilo vydávanie nových akcií, vyplatiť chce dlhy po pandémii

Valné zhromaždenie skupiny Tatry mountain resorts schválilo vydávanie nových akcií, vyplatiť chce dlhy po pandémii

Zdvojnásobením vlastného kapitálu by sme chceli vyplatiť dlhy, ktoré nám narástli po pandémii Covidu a do ktorých ide v súčasnosti veľká časť zisku, ktorý dosahujeme.

Valné zhromaždenie spoločnosti Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) odsúhlasilo emitovanie približne 6,3 mil. nových akcií. Ako informovala skupina podnikajúca v turizme, vďaka nim môže získať až 120 mil. eur nového kapitálu, ktoré chce použiť na stabilizáciu a ďalší rozvoj firmy.

Valné zhromaždenie spoločnosti TMR sa uskutočnilo dňa 17. mája v liptovskom vodnom parku Tatralandia.

Prítomní akcionári odsúhlasili návrh na zvýšenie základného imania spoločnosti v aktuálnej výške 46 950 386 eur o sumu v maximálnej výške 44 210 530 eur vydaním a upísaním najviac 6 315 790 kusov nových akcií pre svojich jestvujúcich ako aj potenciálnych nových investorov.

„Schválený úpis by mal byť impulzom pre celú spoločnosť. Zdvojnásobením vlastného kapitálu by sme chceli vyplatiť dlhy, ktoré nám narástli po pandémii Covidu a do ktorých ide v súčasnosti veľká časť zisku, ktorý dosahujeme. Je to zároveň cesta, ktorá prináša zdroje na jej ďalší rozvoj a zvyšovanie hodnoty spoločnosti pre akcionárov. Zároveň by to znamenalo aj to, že firma by mohla opäť vyplácať dividendy a stať sa ešte atraktívnejšou aj na burze,“ informoval predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

Spoločnosť TMR, a.s. je so svojimi dcérskymi spoločnosťami lídrom v prevádzkovaní horských stredísk a zábavných parkov a poskytovaní turistických služieb v strednej a východnej Európe. Jej portfólio zahŕňa najvýznamnejšie horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty a hotely v regióne. Spoločnosť prevádzkuje strediská v jednotlivých segmentoch na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a v Rakúsku. Jej akcie sú obchodované na burzách v Prahe, Bratislave a Varšave.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie