• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Na MS v hokeji 2024 príde aj Regenda, Slovensko už tak má päť istých hráčov zo zámoria

Na MS v hokeji 2024 príde aj Regenda, Slovensko už tak má päť istých hráčov zo zámoria

Spomínaná pätica by sa mala do kempu pred MS 2024 v Prahe a Ostave zapojiť počas zrazu v Žiline.

23.4.2024 (SITA.sk) - Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan v utorok potvrdil príchod piatich posíl zo zámoria. Okrem už skôr avizovaných príchodov Juraja Slafkovského, Martina Pospíšila, Šimona Nemca a Tomáša Tatara, reprezentačné rady rozšíri aj Pavol Regenda.

Ten podstatnú časť aktuálnej sezóny odohral na farme v AHL. Spomínaná pätica by sa mala do kempu pred MS 2024 v Prahe a Ostave (10.- 26. 5.) zapojiť počas zrazu v Žiline na budúci týždeň.

Tretia majstrovstvá pre Regendu

„Komunikovali sme s každým hráčom viackrát. Už pri prvej komunikácii bolo od všetkých cítiť pozitívne nastavenie. Zrejme je to aj tým, že šampionát je veľmi blízko Slovenska. Chlapci určite komunikovali aj medzi sebou. Sú dobre nastavení, veríme, že budú lídrami nášho tímu a splnia očakávania fanúšikov,“ povedal pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Tatara čaká už siedmy svetový šampionát, na tom spred dvoch rokov vo Fínsku viedol Slovensko v pozícii kapitána. Nemca čakajú štvrté majstrovstvá sveta v rade, Regendu tretie. Rovnako tretí štart absolvuje aj Slafkovský.

Situácia okolo ďalších potenciálnych hráčov

Pospíšil si oblečie reprezentačný dres na seniorskom šampionáte premiérovo. Šatan v rozhovore pre hockeyslovakia.sk priznal, že vedenie reprezentácie pozorne sleduje situáciu okolo ďalších potenciálnych hráčov.

„Súťaže stále bežia, finálové série sledujeme v Česku aj na Slovensku. Odštartuje tiež play-off v zámorskej AHL a v prípade neúspechu klubov so slovenskými hokejistami je možnosť, že by nás do začiatku majstrovstiev sveta ešte stihli posilniť. Dovedna ide o skupinu so štyrmi až šiestimi potenciálnymi menami. Samozrejme, budeme sledovať aj play-off NHL, kde stále máme dvoch hráčov, ktorých by sme v prípade skorého vypadnutia určite kontaktovali a počkali si na ich rozhodnutie,“ doplnil Miroslav Šatan.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie