• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Vláda rieši opatrenia, COVID automat aj otváranie škôl. Premiér Matovič v statuse oznámil, že sa nezúčastní

Vláda rieši opatrenia, COVID automat aj otváranie škôl. Premiér Matovič v statuse oznámil, že sa nezúčastní

Držím palce členom vlády, aby dokázali čím skôr prijať zodpovedné rozhodnutie pre Slovensko ... ktoré bude náležite brať do úvahy aj to, že agresívna britská mutácia Covid-19 je už na Slovensku dominantná ... a hlavne, za ktorým budú všetky koaličné stran

Vláda má v piatok definitívne rozhodnúť, či sa od 8. februára zapne COVID automat a či sa niektorí žiaci vrátia do školských lavíc.

„Požiadal som podpredsedu vlády Eda Hegera, aby v piatok ráno opätovne zvolal vládu s tým, že kým nebude prijaté rozhodnutie, zasadnutie sa neskončí,“ napísal premiér Igor Matovič v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Premiér upozornil, že COVID automat vláda schválila už v decembri a všetci ministri ho podporili a rovnako tomu bolo aj pred dvomi týždňami. „Potom zrazu opäť prišli reči od niektorých členov koalície, že sa musí v automate uvoľniť toto, hento, tamto … v čase, keď sme mali rekord v počte hospitalizovaných,“ napísal Matovič.

Takýchto populistických hier sa však podľa vlastných slov už prejedol a preto sa rozhodol, že v piatok pri vytváraní dohody radšej prítomný nebude, aby vznikla čím skôr a hlavne, aby ľudia dohodu nevnímali ako jeho rozhodnutie, ale spoločné rozhodnutie celej koalície.


„Držím palce členom vlády, aby dokázali čím skôr prijať zodpovedné rozhodnutie pre Slovensko … ktoré bude náležite brať do úvahy aj to, že agresívna britská mutácia COVID-19 je už na Slovensku dominantná … a hlavne, za ktorým budú všetky koaličné strany stáť,“ napísal na záver.


Online rokovanie vlády sa začalo o 10:00.

VLÁDA V PIATOK RÁNO

V decembri vláda schválila Covid Automat. SaS, Za ľudí, Sme Rodina a OĽANO. Všetci ministri týchto strán podporili Automat, ktorý vytvorili odborníci ... po čom všetci volali.


Pred dvoma týždňami sme sa opäť všetci dohodli, že od 8. februára Slovensko na Automat prejde.


Potom zrazu opäť prišli reči od niektorých členov koalície, že sa musí v Automate uvoľniť toto, hento, tamto ... v čase, keď sme mali rekord v počte hospitalizovaných.


Takýchto populistických hier som sa už prejedol, a preto som sa rozhodol, že tentokrát pri vytváraní dohody radšej prítomný nebudem ... aby dohoda vznikla čím skôr ... a hlavne, aby ľudia dohodu nevnímali ako moje rozhodnutie, ale spoločné rozhodnutie celej koalície.

V stredu som odišiel do Paríža, dohoda vraj uzavretá bola. Dnes je však už štvrtok pred polnocou a uznesenie vlády stále nie je na svete, čo úplne zbytočne stresuje najmä samosprávy.


Požiadal som preto podpredsedu vlády Eda Hegera, aby zajtra ráno opätovne zvolal vládu s tým, že kým nebude prijaté rozhodnutie, zasadnutie vlády neskončí.


Držím palce členom vlády, aby dokázali čím skôr prijať zodpovedné rozhodnutie pre Slovensko ... ktoré bude náležite brať do úvahy aj to, že agresívna britská mutácia Covid-19 je už na Slovensku dominantná ... a hlavne, za ktorým budú všetky koaličné strany stáť.

Zdroj: Facebook Igor Matovič

Za súčasnú epidemiologickú situáciu nemôžu slabé kontroly polície, ale zlá komunikácia vlády

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Slovensko nakupuje testy na domáce použitie. Nahradí samostestovanie celoplošný skríning?

Briti u seba objavili ďalší nový kmeň koronavírusu. Pfizer aj Moderna pri ňom pripúšťajú nedostatky vakcíny

Nový Covid automat

Fico a Pellegrini rátajú s občanmi, že Matovičovi privodia jeho koniec

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie