• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Jednoduchý prírodný liek proti chrápaniu

Jednoduchý prírodný liek proti chrápaniu

Okrem mentolového oleja existuje aj niekoľko ďalších prírodných liekov, ktoré môžu pomôcť zmierniť chrápanie.

Chrápanie je častým problémom, ktorý trápi mnoho ľudí. Môže mať rôzne príčiny, ako sú nadváha, zúžené dýchacie cesty alebo alergie.

Existuje však niekoľko prírodných spôsobov, ako zabrániť chrápaniu a zlepšiť kvalitu spánku.

V tomto článku sa pozrieme na jednoduchý prírodný liek proti chrápaniu.

Mentolový olej

Mentolový olej je prírodný liek, ktorý pomáha uvoľniť dýchacie cesty a zmierniť chrápanie. Jeho osviežujúci a upokojujúci účinok môže pomôcť uvoľniť svaly v hrdle a uľahčiť dýchanie. Mentolový olej môžete aplikovať pomocou aromaterapie alebo inhalácie.

Aromaterapia

Použitie mentolového oleja v aromaterapii môže pomôcť zmierniť chrápanie. Stačí kvapkať niekoľko kvapiek mentolového oleja na kúsok tkaniny alebo vankúš a umiestniť ho vedľa postele. Pri inhalácii mentolového oleja uvoľníte dýchacie cesty a uľahčíte dýchanie, čím sa môže zmierniť chrápanie.

Inhalácia

Mentolový olej môžete tiež inhalovať priamo. Na tento účel môžete použiť inhalátor alebo vriacu vodu. Stačí zahriať vodu a pridať do nej niekoľko kvapiek mentolového oleja. Potom sa nad parou ohýbate a inhalujete výpary. To pomôže uvoľniť dýchacie cesty a uľahčiť dýchanie, čím sa môže zmierniť chrápanie.


Okrem mentolového oleja existuje aj niekoľko ďalších prírodných liekov, ktoré môžu pomôcť zmierniť chrápanie. Medzi ne patria napríklad:


• Rozmarínový olej: Rozmarínový olej obsahuje prírodné protizápalové a upokojujúce látky, ktoré môžu pomôcť uvoľniť svaly v hrdle a zlepšiť dýchanie.

• Med a kurkuma: Med a kurkuma majú protizápalové a upokojujúce vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť zápal a uvoľniť dýchacie cesty.Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie