• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Severná Kórea vyvinula novú útočnú jadrovú ponorku, ale juhokórejskí predstavitelia sú skeptickí

Severná Kórea vyvinula novú útočnú jadrovú ponorku, ale juhokórejskí predstavitelia sú skeptickí

Severná Kórea naďalej potenciálne rozširuje rozsah svojho jadrového arzenálu so systémami, ktoré je ťažšie vopred zničiť.

8.9.2023 (SITA.sk) - Severná Kórea v piatok uviedla, že pokrstila údajnú útočnú jadrovú ponorku, ktorú vyvíjala niekoľko rokov. Vodca Kim Čong-un to označil za kľúčový krok v jeho úsilí vybudovať jadrové námorníctvo v rámci boja proti Spojeným štátom a ich ázijským spojencom.

Pripravenosť na operácie

Severokórejská oficiálna centrálna tlačová agentúra uviedla, že plavidlo s názvom „Hero Kim Kun Ok“ je určené na odpálenie taktických jadrových zbraní pod vodou, nešpecifikovala však počet rakiet, ktoré môže niesť a vystreliť.

Juhokórejskí predstavitelia však boli skeptickí, či ponorka bude fungovať tak, ako Severná Kórea opísala, a uviedli, že pravdepodobne nie je pripravená na operácie.

Rozšírenie jadrového arzenálu

Napriek tomu vývoj plavidla podčiarkol, ako Severná Kórea naďalej potenciálne rozširuje rozsah svojho jadrového arzenálu so systémami, ktoré je ťažšie vopred zničiť.

Na základe komentárov a fotografií Kim Čong-una zo severokórejských štátnych médií je pravdepodobné, že je to tá istá ponorka, ktorú Kim skontroloval v roku 2019, keď bola vo výstavbe, čo odborníci potom vyhodnotili ako snahu o prestavbu existujúcej ponorky triedy Romeo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 23. február 2024

horoskopy na dnes piatok 23 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Zosilnený vzťah k štúdiu, ako aj potreba zmeny vás bude dostatočne napĺňať, takže sa dnes určite nudiť nebudete. Pripravuje sa neobyčajný zážitok, ak k nemu prispejete.

Býk 21.4. - 21.5.

Všímajte si okolie a dbajte na to, aby vaša odvaha a odhodlanie neprekročili únosnú mieru. Vyhnite sa možným konfliktom, ktoré dnes naozaj nepotrebujete. Zoznámite sa s istou šikovnou osobou.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Pred vami sú zmeny v citovej oblasti. Očakávajú vás nepríjemné rozhovory. Pri rozhodnutiach postupujte veľmi opatrne. Asi ešte niečo zachránite.
Všetky Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie