• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Matovič: Čas pozrieť pravde do očí

Matovič: Čas pozrieť pravde do očí

Matovič poukázal na to, že bez ohľadu na zavedený lockdown, ktorý trvá deväť a pol týždňa, počty hospitalizovaných pacientov rastú z týždňa na týždeň.

Ak sa chceme pravdivo pozrieť na vývoj pandémie Covid-19 na Slovensku, aké štatistiky použiť? Štatistiky pozitívnych? Asi nie, keďže sa v čase rôznia spôsoby a počty testov.

Najvernejší pohľad do reality je pohľad na počet hospitalizovaných ľudí v nemocniciach ... a v tomto grafe je zobrazený za posledných 5 mesiacov.

Čo je z neho vidieť? Za 5 mesiacov jediné opatrenie, ktoré dokázalo zastaviť nárast počtu hospitalizácií, bolo plošné testovanie začiatkom novembra (ružový pás)... keď nasledovný mesiac počty pacientov boli viac-menej stabilné medzi 1650-1850 ľudí.

Počet hospitalizácií vytrvalo rastie

Čo je z neho ďalšie vidieť? Pred 9,5 týždňom sme prešli len na opatrenia, ktoré navrhli vedci a odborníci (keďže všetci po tom volali) ... najprv na "vianočný lockdown", potom na "tvrdý" lockdown (oba šedý pás) a potom na Covid Automat (tmavšie ružový pás vpravo) ... a napriek tomu nám 9,5 týždňa počet hospitalizácií vytrvalo rastie.


Čo s tým? Pozval som zajtra cca 20 vedcov a odborníkov z fachu (epidemiológovia, infektológovia, virológovia, verejní zdravotníci...), aby vo vzájomnej diskusii hľadali odpoveď na to, ako ďalej = čo navrhujú zmeniť vo svojich nastaveniach, aby počty pacientov prestali konečne rásť a začali konečne klesať.

Počet hospitalizovaných stále rastie

Matovič poukázal na to, že bez ohľadu na zavedený lockdown, ktorý trvá deväť a pol týždňa, počty hospitalizovaných pacientov rastú z týždňa na týždeň.


Ani napriek prijatým opatreniam nie je podľa neho v epidemickej situácii vidieť zásadný rozdiel. Vedci a odborníci sa preto majú v utorok rozprávať o ďalšom postupe. „Lebo, ak pôjdeme ďalej touto cestou, zrejme budú počty len rásť a kapacita nemocníc ide z posledného,“ povedal premiér.


Minister zdravotníctva Krajčí povolil doteraz najväčší dovoz liekov s účinnou látkou Ivermektín


Koniec Krajčího? Zrejme sa rozhodne sám minister, kľúčová bude podpora Matoviča


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


Všetko o vakcínach proti COVID-19. Ktorá je najúčinnejšia a aké sú ich nežiaduce účinky?Frustrácia Slovákov je čoraz viac citeľná, predčasné voľby však podľa politologičky nehrozia


Pre COVID-19 majú slovenskí psychiatri plné ruky práce. Vírus tiež priamo spôsobuje neurologické ochorenia


Nová štúdia šokuje. Infekcia spôsobená SARS-CoV-2 môže viesť k drastickému zníženiu plodnosti u mužov


Karanténa a izolácia spôsobuje stres, smútok i hnev. Psychiku ešte zhoršujú hoaxy aj alkohol


Protizápalový liek kolchicín je účinný pri liečbe ochorenia Covid-19


Je nádejou pri liečbe Covidu 19 liek Ivermektin ?Počasie