• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Máte nedostatok draslíka? V tom prípade stavte na tieto potraviny

Máte nedostatok draslíka? V tom prípade stavte na tieto potraviny

Ak hľadáte draslík v kvapalnej forme, skúste kokosovú vodu.

Draslík je dôležitou súčasťou zdravého tela. Pomáha správnemu fungovaniu nervových a svalových buniek. Nízke hladiny draslíka môžu negatívne ovplyvniť mnoho rôznych funkcií v tele.

Nedostatok draslíka môže byť spôsobený diuretikami, vracaním alebo hnačkou, užívaním niektorých antibiotík, či nesprávnou stravou.

Ak máte aj vy nedostatok draslíka, zamerajte sa na nasledujúce potraviny.

Špenát

Špenát je bohatý na draslík. Ako bonus, štúdie tiež ukázali, že špenát obsahuje rastlinné chloroplastové glykoglycerolipidy, o ktorých sa predpokladá, že pôsobia ako činidlá bojujúce proti rakovine. Jedna šálka vareného špenátu obsahuje 839 miligramov draslíka.

Sladké zemiaky

Sladké zemiaky obsahujú viac živín ako biele zemiaky, vrátane draslíka. Tiež majú vysoký obsah beta-karoténu, vitamínu C a vitamínu B6. Jeden veľký sladký zemiak obsahuje 855 miligramov draslíka.

Avokádo

Avokádo je „superpotravina“ z mnohých dôvodov. Spolu s niekoľkými ďalšími živinami obsahuje zdravú dávku draslíka. Jedno celé avokádo obsahuje 1067 miligramov draslíka.

Granátové jablko

Semená a šťava z granátového jablka sú veľkými zdrojmi draslíka. Obsahujú tiež ďalšie živiny, ktoré telo potrebuje, vrátane vlákniny, vitamínu C a vitamínu K. Celé granátové jablko obsahuje 667 miligramov draslíka.

Kokosová voda

Ak hľadáte draslík v kvapalnej forme, skúste kokosovú vodu. Uistite sa, že ste si vybrali značku bez pridania cukru. Len jedna šálka kokosovej vody obsahuje 600 miligramov draslíka.

Sušené marhule

Sušené marhule sú dokonalým občerstvením bohatým na draslík. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí konzumujú sušené marhule a iné sušené ovocie, majú tendenciu mať zdravšiu stravu s vyšším obsahom živín a nižšiu telesnú hmotnosť. Polovica šálky sušených marhúľ obsahuje 756 miligramov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie