• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Izrael prehlbuje operáciu v meste Gaza, tisícky Palestínčanov čelia ďalšiemu vysídľovaniu 

Izrael prehlbuje operáciu v meste Gaza, tisícky Palestínčanov čelia ďalšiemu vysídľovaniu 

Túto oblasť Izrael podľa svojich slov ovládol už pred niekoľkými mesiacmi, ale preskupili sa v nej militanti, čo si vyžiadalo ďalší zásah.

8.7.2024 (SITA.sk) - Izraelská armáda prehĺbila operáciu v meste Gaza, ktorej cieľom je podľa nej eliminovať militantov. Z najväčšieho mesta v Pásme Gazy, ktoré už zničili prvé týždne vojny, tak znova utekajú tisícky Palestínčanov.

Nariadili evakuáciu

Operácia vo východnej časti mesta Gaza rozširuje angažovanosť Izraela v severnej časti obliehaného územia. Izraelská armáda tvrdí, že pred začatím operácie nariadili evakuáciu.

Napriek tomu, že z mesta Gaza a jeho okolia utiekli tisícky ľudí už začiatkom vojny a izraelská armáda väčšine zabránila v návrate, v pozostatkoch domov v oblasti prežíva ešte stále niekoľko stoviek tisíc Palestínčanov. Oživenie bojov teda znamená ďalšie vysídľovanie.

Delostrelecká a tanková paľba aj nálety

Obyvatelia oblasti hlásia delostreleckú a tankovú paľbu aj nálety. Ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy, ktoré má na sever enklávy obmedzený prístup, zatiaľ nehlásilo obete. Civilná obrana, ktorú vedie militantné hnutie Hamas, tiež nezverejnila žiadne počty obetí s tým, že pre intenzívne strety je oblasť nedostupná.

Boje sa odohrávajú v čase, keď Izrael a Hamas sú zdanlivo najbližšie k dohode o prímerí za posledné mesiace. Očakáva sa, že rozhovory o prímerí v Pásme Gazy by tento týždeň mali znova začať, pričom viacerí predstavitelia uviedli, že deštrukcia spôsobená deväťmesačnou izraelskou ofenzívou pravdepodobne prispela k tomu, že Hamas zmiernil svoje požiadavky. Dohoda o prímerí by znamenala prerušenie vojny výmenou za prepustenie desiatok Izraelčanov zadržiavaných Hamasom v pásme Gazy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie