• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Ako sa zbaviť chronickej únavy?

Ako sa zbaviť chronickej únavy?

Stres môže byť príčinou alebo zhoršovačom chronickej únavy

Chronickej únavy trpí mnoho ľudí po celom svete. Ide o stav, ktorý sa prejavuje neustálym pocitom únavy a slabosti aj po dlhom odpočinku.

Pre niektorých ľudí môže byť boj proti chronickej únave náročný a komplikovaný.

Ak trpíte chronickej únavou, môže to mať vplyv na váš každodenný život a kvalitu života.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť chronickej únavy.

Vyšetrenie u lekára

Ak trpíte chronickou únavou, mali by ste navštíviť svojho lekára, aby ste vylúčili možné príčiny. Niektoré zdravotné stavy, ako napríklad ochorenia štítnej žľazy, depresia alebo závažné infekcie, môžu spôsobiť chronickú únavu. Ak zistíte, že vaša chronická únava je spôsobená nejakým zdravotným problémom, vaša liečba sa bude zameriavať na liečbu základnej príčiny.

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl môže byť kľúčom k zmierneniu príznakov chronickej únavy. To zahŕňa zdravú stravu, dostatok spánku, dostatok pohybu a cvičenia a znižovanie stresu. Ak si neuvedomujete, aký veľký vplyv má váš životný štýl na vaše zdravie, môžete sa obrátiť na odborníkov na životný štýl, ktorí vám môžu pomôcť pri návrhu vhodného stravovacieho plánu a cvičebného plánu.

Psychologická podpora

Chronická únava môže byť spôsobená aj psychologickými faktormi, ako je stres, úzkosť alebo depresia. Ak máte pocit, že vaša chronická únava môže byť spôsobená psychologickými faktormi, mali by ste sa poradiť s odborníkom na psychológiu alebo psychiatra.

Relaxácia a meditácia

Relaxácia a meditácia môžu byť účinnými spôsobmi, ako zmierniť príznaky chronickej únavy. Existuje mnoho rôznych techník relaxácie, ktoré môžete vyskúšať, ako napríklad hlboké dýchanie, progresívna relaxácia svalov a joga.

Stresové techniky

Stres môže byť príčinou alebo zhoršovačom chronickej únavy. Preto je dôležité sa naučiť techniky, ako zvládať stres. Meditácia, joga alebo hlboké dýchanie môžu byť účinnými spôsobmi, ako zmierniť stres a úzkosť.Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie