• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Firmy zarábajúce na ruskej rope budú platiť solidárny príspevok aj v budúcom roku

Firmy zarábajúce na ruskej rope budú platiť solidárny príspevok aj v budúcom roku

Ministerka hospodárstva Denisa Saková po rokovaní vlády potvrdila, že sa Slovensku podľa všetkého podarí vyrokovať pre Slovnaft predĺženie výnimky na vývoz jeho ropných produktov.

Vláda predĺžila obdobie uplatňovania solidárneho príspevku pre firmy, ktoré zarábajú vďaka lacnejšej ruskej rope Urals. Platenie solidárneho príspevku sa predlžuje aj na zdaňovacie obdobie dane z príjmov začínajúce po 31. decembri 2023.

Dôvodom predĺženia obdobia je podľa ministerstva financií fakt, že rozdiel medzi ropou Urals a Brent zostáva stále na vysokej úrovni, čo vytvára potenciál pre dodatočné nadzisky firiem aj v roku 2024.

Napriek postupnému doznievaniu energetickej krízy existuje podľa rezortu financií pre vybrané firmy pôsobiace v dotknutých odvetviach priestor dosahovať nadmerné zisky.

V minulosti nadmerné zisky plynuli hlavne z rozdielu medzi referenčnou ropou Brent a spracovanou ruskou ropou Urals, ktorá mala výrazne nižšiu cenu. Zatiaľ čo v minulosti bol rozdiel na úrovni 5 amerických dolárov, v roku 2022 vzrástol tento rozdiel na 35 dolárov za barel.

„Rozdiel medzi Uralsom a Brentom zostáva stále na vysokej úrovni 18 dolárov za barel, čo vytvára potenciál pre dodatočné nadzisky firiem aj v roku 2024,“ konštatuje ministerstvo financií.

Ministerka hospodárstva Denisa Saková po rokovaní vlády potvrdila, že sa Slovensku podľa všetkého podarí vyrokovať pre Slovnaft predĺženie výnimky na vývoz jeho ropných produktov.

„Myslíme si, že je to veľká pomoc aj pre Slovnaft. Je potom namieste dodatočné zdanenie,“ zhodnotila. Ako dodala, o výnimke rokujú od jej nástupu do funkcie. „Ja dúfam, že pracovná skupina to do vypršania výnimky je schopná dorokovať do zdarného konca, indície naznačovali, že tá výnimka bude predlžená,“ uzavrela.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie