• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Ako často prezliekať posteľnú bielizeň ?

Ako často prezliekať posteľnú bielizeň ?

Prezliekajte posteľnú bielizeň častejšie, ak ste chorý.

Správna hygienická starostlivosť o posteľnú bielizeň je dôležitá pre zdravie a pohodu spánku.

Odporúča sa prezliekať posteľnú bielizeň pravidelne, aby sa minimalizovala hromadenie baktérií a iných nečistôt.

Tu sú niektoré tipy na to, ako často prezliekať posteľnú bielizeň:

1. Udržujte čisté prostredie: Ak chcete minimalizovať hromadenie baktérií a nečistôt, udržujte čisté prostredie v spálni. Utierajte prach a pravidelne vysávajte.


2. Prezliekajte posteľnú bielizeň raz týždenne: Všeobecne sa odporúča prezliekať posteľnú bielizeň raz týždenne. To znamená, že by ste mali vyprať všetku posteľnú bielizeň, vrátane plachiet, vankúšov a perín.


3. Vyberte správne čistiace prostriedky: Pri praní posteľnej bielizne používajte pracie prostriedky, ktoré sú určené na čistenie a odstraňovanie baktérií. Môžete použiť aj prírodné prostriedky, ako je ocot alebo sóda bikarbóna, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti.


4. Pranie pri vysokých teplotách: Pri praní posteľnej bielizne používajte vysoké teploty, ktoré pomáhajú odstrániť baktérie a nečistoty.


5. Prezliekajte posteľnú bielizeň častejšie, ak ste chorý: Ak ste chorý alebo máte niektoré ochorenie, odporúča sa prezliekať posteľnú bielizeň častejšie. To pomôže minimalizovať šírenie baktérií a vírusov.


6. Menšie deti by mali mať čistejšiu bielizeň: Deti a dojčatá majú citlivejší organizmus a mali by mať čistejšiu bielizeň. Prezliekajte ich posteľnú bielizeň častejšie, najmä ak trpia nejakými ochoreniami alebo sú náchylné na alergie.


Celkovo platí, že častejšie prezliekanie posteľnej bielizne je lepšie pre zdravie a pohodu. Môžete však prispôsobiť frekvenciu prezliekania vašim individuálnym potrebám a okolnostiam.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie