• Dnes je: Streda 24. júla 2024 meniny má Vladimír

Ako úspešne zvládnuť pohovor ?

Ako úspešne zvládnuť pohovor ?

Pripravte si odpovede na bežné otázky, ako napríklad "Prečo ste sa rozhodli pre túto pozíciu?" alebo "Prečo by sme mali vás vybrať ako kandidáta na pozíciu?".

Pohovor je dôležitý krok v procese získavania zamestnania a je nevyhnutné sa naň správne pripraviť, aby ste vystavili svoje najlepšie vlastnosti a zvýšili svoje šance na úspešné získanie práce.

Pohovor je formálne rozhovor medzi zamestnávateľom a uchádzačom o zamestnanie. Cieľom pohovoru je prezentovať svoje skúsenosti, schopnosti a záujmy, aby ste sa uistili, že ste vhodným kandidátom na pozíciu. Zamestnávateľ bude tiež klásť otázky, aby lepšie spoznal vaše schopnosti a skúsenosti a rozhodol, či ste vhodným kandidátom na pozíciu.

Pohovor môže byť jedným z najdôležitejších krokov v procese výberu zamestnanca. Môže byť stresujúci, ale je dôležité byť pripravený a pozitívne sa k nemu postaviť.

Aktualizujte si svoj životopis, aby ste mohli prezentovať svoje skúsenosti a schopnosti pre nových zamestnávateľov. Získajte referencie od svojich súčasných alebo bývalých zamestnávateľov, aby ste ich mohli prezentovať. Pripravte si odpovede na bežné otázky, ako napríklad "Prečo ste sa rozhodli pre túto pozíciu?" alebo "Prečo by sme mali vás vybrať ako kandidáta na pozíciu?".


V prípade, že dodržíte tieto kroky, budete mať väčšiu šancu na úspešný pohovor a získanie pracovnej pozície, ktorú hľadáte.Ako úspešne zvládnuť pohovor:

1. Výskum: Skúmajte spoločnosť a pozíciu, na ktorú sa uchádzate, aby ste mali lepšie predstavenie o tom, čo sa od vás bude požadovať.

2. Príprava na otázky: Zistite, aké typické otázky sa na pohovoroch kladú, a pripravte si odpovede na ne.

3. Zohľadnenie osobnosti: Zvážte svoju osobnosť a správanie, ktoré by mohlo ovplyvniť vašu schopnosť uspieť na pohovore.

4. Vytvorenie dojmu: Upravte svoj vzhľad a správanie tak, aby ste vytvorili profesionálny a dôveryhodný dojem.

5. Komunikácia: Prejavte záujem o spoločnosť a pozíciu, rozprávajte jasne a zrozumiteľne, a udržujte kontakt s očami.

6. Flexibilita: Buďte ochotný adaptovať sa na situácie a odpovedať na otázky, ktoré vás nečakajú.

7. Optimizmus a sebavedomie: Prejavte optimizmus a sebavedomie, ale zároveň zostaňte skromný a profesionálny.

8. Poďakovanie: Po skončení pohovoru sa poďakujte za možnosť vystúpiť a zaujímavo sa baviť o príležitosti.


Vďaka týmto krokom sa budete cítiť istejší a pripravenejší na pohovor a zvýšite svoje šance na úspešné získanie zamestnania.

Ako vybrať vhodnú sumu platu pri pohovore ?

Výber vhodnej sumy platu pri pohovore môže byť náročným úkonom. Je dôležité, aby ste zvážili niekoľko faktorov, aby ste sa uistili, že požiadate o primeraný plat. Tu je niekoľko krokov, ako si vybrať vhodnú sumu platu:


1. Skúmajte trh práce: Zistite, aké sú aktuálne platy pre pozície, ktoré vás zaujímajú. To vám pomôže určiť primeranú sumu platu.

2. Zvážte svoje schopnosti a skúsenosti: Zvážte svoje schopnosti, skúsenosti a kvalifikáciu a porovnajte ich s ostatnými v obore. To vám pomôže určiť, aký plat by ste mali požadovať.

3. Zvážte zodpovednosti a úlohy pozície: Zistite, aké sú zodpovednosti a úlohy pozície, ktorú požadujete, a zvážte, či sú primerané výške platu, ktorý požadujete.

4. Zvážte výhody a benefitov: Zistite, aké výhody a benefity sú súčasťou ponuky a zvážte, či sú primerané výške platu, ktorý požadujete.

5. Zvážte svoje finančné potreby: Zistite, aké sú vaše finančné potreby a aký plat je potrebný na uspokojenie týchto potrieb.

6. Buďte pripravení na kompromis: Buďte pripravení na kompromis a nebuďte príliš fixovaní na konkrétnu sumu. Dôležité je, aby ste dostali primeraný plat, ktorý vám umožní uspokojivo žiť a rozvíjať sa v kariére.

Týmto spôsobom si môžete vybrať vhodnú sumu platu pri pohovore. Je dôležité, aby ste boli sebavedomí, ale zároveň rešpektovali potreby zamestnávateľa.Najčítanejšia najnovšia správa

Modrý turistický chodník „Baránok - Alpinka" je dočasne uzatvorený, dôvodom sú práce na sanácii zosuvu cesty

modry turisticky chodnik baranok alpinka je docasne uzatvoreny dovodom su prace na sanacii zosuvu cesty

Modrý turistický chodník „Baránok – Alpinka“ je dočasne uzavretý. Dôvodom sú práce na sanácii zosuvu cesty na pravej strane, v smere od mosta cez Čermeľský potok. Predmetný turistický chodník sa nachádza priamo pod poškodenou cestou.

Uzávera by mala trvať štyri mesiace

„Požiadavka na uzavretie chodníka prišla od zhotoviteľa prác,“ informuje mesto Košice na sociálnej sieti. Samospráva doplnila, že oznamy o uzávere sú umiestnené na oboch koncoch trasy.

„Žiadame verejnosť, aby dodržiavala tieto upozornenia a v žiadnom prípade nevstupovala na chodník,“ apeluje mesto na verejnosť. Predpokladá sa, že uzávera chodníka by mala trvať štyri mesiace.

„Akonáhle dôvody na uzatvorenie chodníka zo strany zhotoviteľa pominú, opätovne sa otvorí a bude plne slúžiť návštevníkom lesoparku,“ dodalo mesto Košice.

Obmedzenia platia aj naďalej

Oprava poškodenej cesty na Bankov začala prípravnými prácami a sanáciou zosuvu. Stavebné práce budú stáť necelých 640-tisíc eur a vykonajú ich počas najbližších štyroch mesiacov. Zhotoviteľom je spoločnosť Colas Slovakia, práce by mali byť ukončené v polovici tohtoročného novembra.

„Na časti cesty na Bankov je pre odtrhnutie a zosunutie krajnice v dĺžke 80 metrov vyhlásená od februára tohto roka mimoriadna situácia. Z tohto dôvodu tam už bol vykonaný orientačný geologický prieskum, ktorého súčasťou boli aj prieskumné vrty,“ pripomenula samospráva. Taktiež pripomenula i to, že dopravné obmedzenia ostávajú v platnosti aj počas sanačných prác.


Počasie