• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Demitra, Ovšonka a Kachút rozšírili káder reprezentácie do 21 rokov pred prípravným duelom proti Rakúšanom

Demitra, Ovšonka a Kachút rozšírili káder reprezentácie do 21 rokov pred prípravným duelom proti Rakúšanom

Počas minulého týždňa si mladí Slováci zmerali sily v prípravnom súboji s rovesníkmi z Maďarska (0:1) a v utorok na nich v Senci preveria Rakúšania.

18.6.2023 (SITA.sk) - Keďže slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov bude v lete 2025 hostiteľom kontinentálneho šampionátu tejto vekovej kategórie, hlavný trénera Jaroslav Kentoš má príležitosť dva roky budovať tím pre domáce ME.

Otázny je zdravotný stav

Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), zdravotný stav tria hráčov súčasného kádra Adriána Kaprálika, Johana Morela a Tobiáša Diviša je otázny, preto sa realizačný tím rozhodol družstvo doplniť o Lucasa Demitru, Dávida Ovšonku a Damiána Kachúta.

Ovšonka bol v máji s výberom do 20 rokov na majstrovstvách sveta v Argentíne. „Na zraz prichádzam dobre pripravený a teším sa na tréningy s týmto tímom a aj na zápas proti Rakúsku," povedal nováčik vo výbere do do 21 rokov podľa futbalsfz.sk.

Doplnil: „Po šampionáte som si stihol oddýchnuť. Bol som na dovolenke, po nej som už začal s individuálnou prípravou. Zamieril som na hosťovanie do Pohronia, v ktorom som absolvoval niekoľko tréningov a aj prvý polčas sobotňajšieho zápasu proti Dunajskej Strede. Partia v Pohroní je výborná a zatiaľ sa tam cítim veľmi dobre."

Donominovaný do reprezentácie

Damián Kachút bol v pôvodnej nominácii trénera Jaroslava Kentoša na júnový zraz, ale choroba mu v úvodný deň vystavila stopku a hráč musel káder opustiť. Teraz sa k tímu opäť pripojil.

„Už som úplne zdravý, som pripravený na tréningy a aj zápas,“ ovedal po návrate k tímu. V sobotu tiež absolvoval časť prípravného duel medzi Pohroním a Dunajskou Stredou, bol však protihráčom Ovšonku a na ihrisku sa títo hráči nestretli.

„Mal som dobrú individuálnu prípravu. Následne sme v klube mali prvé tréningy a testy, ktoré som zvládol celkom dobre. Žiaľ, potom prišla spomínaná choroba. Z nej som sa našťastie dostal a pred návratom do repre som stihol dva tréningy a aj zápas s Pohroním."

Lucas Demitra už bol súčasťou dvadsaťjednotky počas marcového turnaja Antalya Cup v Turecku. Dvadsaťročný útočník odštartoval prípravu na ďalšiu s materským AS Trenčín.

„V sobotu po tréningu ma kontaktoval asistent trénera Tibor Goljan, že som donominovaný do reprezentácie. Som šťastný, že môžem byť opäť s chalanmi, tešil som sa na nich,“ vyhlásil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie