• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Ako vyčistite zlaté šperky ?

Ako vyčistite zlaté šperky ?

Ak nie ste istí, čo použiť na čistenie vašich zlatých šperkov, radšej sa poraďte so šperkárom alebo iným odborníkom.

Zlaté šperky sú krásne a elegantné, no ak sa nečistia pravidelne, môžu stratiť svoj lesk a sviežosť.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete vyčistiť zlaté šperky a vrátiť im ich lesk a krásu.


1. Použite mydlo a vodu: Na čistenie zlatých šperkov môžete použiť bežné tekuté mydlo a vodu. Namočte šperky do vody s mydlom na niekoľko minút a potom ich jemne očistite kefkou s mäkkými štetinami. Potom ich opláchnite vo vode a nechajte vysušiť.


2. Použite sódu bikarbónu: Vytvorte pastu z jednej časti sódy bikarbóny a jednej časti vody. Túto pastu naneste na zlaté šperky a nechajte ju pôsobiť asi 10 minút. Potom šperky opláchnite vo vode a nechajte vysušiť.


3. Použite citrónovú šťavu: Citrónová šťava je účinným prírodným čističom pre zlaté šperky. Naneste niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na zlaté šperky a nechajte pôsobiť asi 10 minút. Potom ich opláchnite vo vode a nechajte vysušiť.


4. Použite šperkový čistič: Šperkový čistič je špeciálne navrhnutý na čistenie šperkov vrátane zlatých. Postupujte podľa pokynov na obale a dôkladne opláchnite vodou.


Pri čistení zlatých šperkov je dôležité používať iba mäkké kefky alebo handričky, aby ste nepoškodili ich povrch. Tiež by ste mali byť opatrní pri používaní chemických čistiacich prostriedkov, pretože niektoré z nich môžu zničiť povrch zlatých šperkov. Ak nie ste istí, čo použiť na čistenie vašich zlatých šperkov, radšej sa poraďte so šperkárom alebo iným odborníkom.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie