• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Úradnícka vláda má na stole ešte niekoľko žiadostí o investičnú pomoc, osem firiem už štátny stimul dostalo

Úradnícka vláda má na stole ešte niekoľko žiadostí o investičnú pomoc, osem firiem už štátny stimul dostalo

Najväčšiu pomoc by mal štát poskytnúť nemeckému Winkelmannu.

17.10.2023 (SITA.sk) - Úradnícka vláda má pred sebou posledné týždne svojho fungovania, v oblasti investičnej pomoci však na jej schválenie čaká ešte viacero projektov.

V tomto roku už síce štátny stimul dostalo osem firiem, ďalšie návrhy ale boli predložené a aj prešli medzirezortným pripomienkovým konaním a mal by sa nimi zaoberať vládny kabinet.

Ide o projekty spoločností FTE automotive Slovakia, Kuenz - SK a Winkelmann.

Vlajková investícia v Rimavskej Sobote

Jeho investíciu v Rimavskej Sobote by mohol podporiť sumou približne 41 mil. eur.

Podnik plánuje na Slovensku preinvestovať približne 110 mil. eur a vytvoriť 452 priamych pracovných miest. Ide o vlajkovú investíciu v pripravovanom novom priemyselnom parku.

Práve o nej by pritom mohol kabinet rokovať už na svojom najbližšom zasadnutí.


Otázne je, či úradnícka vláda stihne odobriť investičný stimul pre ďalšie dve firmy.

365 nových miest pri Prešove

Spoločnosť FTE automotive Slovakia žiada na rozšírenie svojej výroby klimatizačných a tepelnoizolačných riešení pre automobilový priemysel pri Prešove stimul 17,5 mil. eur.


Do konca roku 2030 by vďaka tomu malo vzniknúť 365 nových pracovných miest. Celkové náklady odhaduje firma na viac ako 35 mil. eur.


Druhou v poradí je spoločnosť Kuenz - SK. Tá plánuje v Kechneci investovať do inovácie a rozšírenia výroby žeriavov na manipuláciu s kontajnermi 19 mil. eur.

Ministerstvo hospodárstva SR jej navrhlo stimul vo výške 2 mil. eur. Investícia by so sebou mala priniesť aj 15 nových pracovných miest.

Dvadsať miliónov pre Mubeu

Od začiatku roka odobril kabinet osem návrhov na poskytnutie investičnej pomoci. Najvyšší stimul smeroval firme Mubea Tailored Products, a to na úrovni takmer 20 mil. eur.


Ďalej štát podporil spoločnosti Eminox Slovakia, Terichem Tervakosi, LVD S3, Hoval, City Stone Design, Zastrova a MAHLE Behr.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie