• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Únia miest Slovenska má pre vládu pripravený návrh zmeny volebného systému, Rybníček vyzýva Fica na diskusiu

Únia miest Slovenska má pre vládu pripravený návrh zmeny volebného systému, Rybníček vyzýva Fica na diskusiu

Návrh Únia miest Slovenska by mohol byť kompromisom pre všetky politické strany.

6.12.2023 (SITA.sk) - Únia miest Slovenska (ÚMS) ponúka vláde svoj návrh zmeny volebného systému, podľa ktorého by v parlamentných voľbách predkladali politické strany kandidátky pre každý kraj zvlášť a nie jednu pre celé Slovensko.

Ako uviedol v stredu na tlačovej konferencii prezident ÚMS Richard Rybníček, strana Hlas-SD presadila do programového vyhlásenia vlády návrh na zmenu volebného systému a vláda začína pomaly nastoľovať túto tému. Únia sa preto rozhodla predostrieť vláde svoj návrh.

Jednoduchá zmena pre občana

„Premiér Robert Fico povedal, že nebudú robiť žiadne kroky bez toho, kým nepríde samospráva s vlastným návrhom, ako si to predstavuje. Zobral som ho za slovo,“ povedal Rybníček. Zmena navrhovaná Úniou miesta Slovenska je podľa neho veľmi jednoduchá pre občana.

„Jediná zmena by nastala pre politické strany, ktoré by vytvorili osem kandidátok. Každý by si zvolil v kraji svojho poslanca,“ hovorí Rybníček. Dnes je situácia taká, že nikto negarantuje, či budú mať všetky regióny v Národnej rade SR svojich zástupcov.

S Ficom chcú diskutovať

Rybníček je presvedčený, že zmena volebného systému by mala byť súčasťou veľkej reformy verejnej správy a súvisieť by mala aj so zmenou územného členenia a financovania, aby mala zmysel.

Len samotná zmena volebného systému podľa neho problém nevyrieši. Okrem návrhu na zmenu volebného systému má preto ÚMS pre premiéra pripravený aj návrh na zmenu financovania územnej samosprávy, návrhy na zmenu územného členenia Slovenska a tiež na zmenu regionálnej politiky.

„Týmto by som chcel premiéra Fica požiadať o diskusiu, pretože my sme na túto diskusiu pripravení a tieto návrhy máme. Vládna koalícia chce zriadiť komisiu, ktorá sa má zaoberať otázkou zmeny volebného systému. My veríme, že ako Únia miest Slovenska budeme do tejto komisie prizvaní a budeme môcť predložiť návrh,“ zdôraznil Rybníček. Je presvedčený, že ich návrh by mohol byť kompromisom pre všetky politické strany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie