• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Ako odstrániť pigmentové škvrny ?

Ako odstrániť pigmentové škvrny ?

Ak sa snažíte odstrániť pigmentové škvrny a nie ste úspešní s domácimi liečebnými metódami, mali by ste navštíviť dermatológa.

Pigmentové škvrny sú tmavé miesta na koži, ktoré vznikajú v dôsledku nadmernej tvorby melanínu.

Tieto škvrny môžu byť rôznej veľkosti a tvaru a môžu sa vyskytnúť kdekoľvek na tele, ale najčastejšie sa vyskytujú na oblastiach, ktoré sú najviac vystavené slnku, ako sú tvár, krk, ruky a nohy.

Môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane veku, hormonálnych zmien, vystavenia slnku, zranení a chorôb.

Ak sa snažíte odstrániť pigmentové škvrny, existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžu byť účinné.


1. Použite ochranný krém na slnko: Pigmentové škvrny môžu byť spôsobené nadmerným vystavením slnku. Použite ochranný krém na slnko s vysokým SPF, aby ste minimalizovali riziko vzniku nových škvŕn a ochránili existujúce.


2. Použite bylinné oleje: Niektoré bylinné oleje, ako napríklad olej z rakytníka rešetliakového, môžu pomôcť zlepšiť vzhľad pigmentových škvŕn. Aplikujte olej pravidelne na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť niekoľko hodín alebo cez noc.


3. Použite kyselinu azelaovú: Kyselina azelaová je kyselina, ktorá môže pomôcť zmierniť pigmentové škvrny. Je to tiež vhodná voľba pre citlivú pokožku, pretože nie je taká agresívna ako niektoré iné kyseliny. Naneste ju na postihnuté miesta každý deň po dobu niekoľkých týždňov.


4. Vyskúšajte chemický peeling: Chemický peeling môže pomôcť odstrániť vrchnú vrstvu pokožky a zlepšiť vzhľad pigmentových škvŕn. Existuje niekoľko rôznych druhov chemických peelingov, ktoré môžu byť účinné pri zmierňovaní pigmentových škvŕn. Je však dôležité konzultovať s dermatológom, aby sa určilo, ktorý typ peelingu je pre vás najvhodnejší.


5. Navštívte dermatológa: Ak sa snažíte odstrániť pigmentové škvrny a nie ste úspešní s domácimi liečebnými metódami, mali by ste navštíviť dermatológa. Existuje niekoľko liekov, ktoré môžu pomôcť zmierniť pigmentové škvrny, vrátane retinoidov, hydrochinónu a kortikosteroidov.Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie