• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Ako schudnúť z brucha ? (video)

Ako schudnúť z brucha ? (video)

Pravidelné cvičenie, ako sú cviky na brušné svaly, beh alebo plávanie, môžu pomôcť pri spaľovaní tukov v oblasti brucha.

Veľké brucho môže byť dôsledkom nadváhy alebo obezity, nedostatočnej fyzickej aktivity a nezdravej stravy plnej cukrov, tukov a spracovaných potravín. Ak chcete redukovať veľkosť brucha, mali by ste upraviť svoj jedálniček a zvýšiť množstvo fyzickej aktivity.

Odporúča sa jesť viac zeleniny a ovocia, vlákniny, nízkotučných bielkovín a znížiť príjem cukru a spracovaných potravín. Okrem toho, pravidelné cvičenie, ako sú cviky na brušné svaly, beh alebo plávanie, môžu pomôcť pri spaľovaní tukov v oblasti brucha.

Ak chcete schudnúť z brucha, musíte kombinovať správne stravovanie s pravidelným cvičením. Upozorňujeme, že rýchle a drastické diéty sú často neúčinné a môžu byť škodlivé pre zdravie. Najlepšie výsledky sa dosiahnu pomalými a trvalými zmenami vo vašom životnom štýle.

Tu je niekoľko tipov, ako to urobiť:

1. Jedzte zdravé a vyvážené jedlá: Snažte sa jesť čerstvé ovocie a zeleninu, celozrnné výrobky, nízkotučné mäso a ryby. Vyhnite sa nezdravým a vysoko kalorickým jedlám ako sú fast food, sladkosti a nápoje sýtené cukrom.

2. Pite veľa vody: Voda pomáha detoxikovať telo a podporuje spaľovanie tukov. Odporúča sa vypiť aspoň 8 až 10 pohárov vody denne.

3. Cvičte pravidelne: Cvičenie pomáha spáliť kalórie a zlepšuje metabolizmus. Vyberte si cvičenia, ktoré vám vyhovujú, napríklad jogging, plávanie, cyklistika alebo cvičenie s činkami.

4. Doprajte si dostatočný spánok: Dostatočný spánok je dôležitý pre udržanie zdravej hmotnosti. Odporúča sa spať 7 až 9 hodín denne.

5. Eliminujte stres: Stres môže spôsobiť, že telo produkuje hormón kortizol, ktorý môže viesť k hromadeniu tukov v oblasti brucha. Snažte sa udržiavať stres pod kontrolou prostredníctvom relaxačných aktivít, ako je joga, meditácia alebo kúpele.

Cvičenia na brucho:

1. Sklapovačky: Ležte na chrbte a opierajte sa o lakte. Potom sa pomaly dvíhajte a klesajte, pričom svaly brucha budete cítiť pracovať.

2. Plank: Položte sa na brušný sval a podopierajte sa na lakte a na špičky nôh. Držte túto pozíciu tak dlho, ako to dokážete, bez toho, aby ste sa naklonili dopredu alebo dozadu.

3. Russian twist: Sadnite si na podlahu a ohnite kolená. Potom sa otočte zo strany na stranu, pričom sa držíte váhy alebo lopty.

4. Brušný pek: Ležte na chrbte a ohnite kolená. Potom vytiahnite pravú koleno k brade a spustite ho opatrne späť na podlahu. Opakujte to isté s ľavou nohou.

5. Ležte na chrbte a ohnite kolená. Potom zdvihnite nohy do vzduchu a znížte ich opatrne na podlahu.

Upozorňujeme, že cvičenia na brucho sú len jedným zo spôsobov, ako schudnúť z brucha. Zdravá strava a pravidelný pohyb sú kľúčové pre dosiahnutie trvalých výsledkov.

Pozor na Jo-jo efekt

Jo - jo efekt je termín, ktorý sa používa na popis situácie, keď človek stráca váhu, ale následne sa vráti k svojim pôvodným stravovacím návykom a priberie späť všetky stratené kilogramy, a dokonca aj viac. Tento efekt sa často stáva pri používaní nárazových diét alebo nezdravých stravovacích návykov, ktoré nie sú udržateľné dlhodobo. Aby sa tomuto efektu predišlo, odporúča sa používať zdravý a vyvážený prístup k chudnutiu, ktorý zahŕňa zdravú stravu a pravidelnú fyzickú aktivitu. Dôležité je tiež postupne a trvalo meniť svoje stravovacie návyky, aby sa dlhodobo udržalo zdravé telesné hmotnosti.

Cviky na brucho a celé telo

Chcete schudnúť z brucha? - Ideálny cvik na začiatokNajčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie