• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Štátne rezervy obstarali materiály za desiatky miliónov eur, najviac išlo pre zdravotníkov

Štátne rezervy obstarali materiály za desiatky miliónov eur, najviac išlo pre zdravotníkov

Prostredníctvom kúpnych zmlúv sa od októbra minulého roku do septembra tohto roku podľa materiálu zabezpečilo viac ako 87 miliónov kusov pohotovostných zásob.

1.12.2021 (Webnoviny.sk) - Správa štátnych hmotných rezerv (SSHR) SR sa za posledný rok plne sústredila na obstarávanie a poskytovanie osobných ochranných prostriedkov a zdravotníckych pomôcok v súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou a núdzovým stavom z dôvodu vypuknutia pandémie koronavírusu COVID-19.

Vyplýva to z Informácii o stave pohotovostných zásob, ktorú v stredu vzala na vedomie vláda.

Milióny pohotovostných zásob

„Činnosť SŠHR SR sa v oblasti pohotovostných zásob z dôvodu pandémie koronavírusu COVID-19 zamerala predovšetkým na zabezpečenie dostatočného množstva položiek nevyhnutných pre príslušný, najmä zdravotnícky personál, ako aj na poskytovanie skríningových antigénových testov, prostredníctvom ktorých sa podarilo odhaliť množstvo osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19," uvádza sa v materiáli.

Prostredníctvom kúpnych zmlúv sa od októbra minulého roku do septembra tohto roku podľa materiálu zabezpečilo viac ako 87 miliónov kusov pohotovostných zásob za takmer 120 miliónov eur.

Drahé nesterilné rukavice

Z toho najväčšiu časť tvoria skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19. Dohromady išlo o 21,9 milióna kusov za vyše 99 miliónov eur. Druhou najdrahšou položkou boli nesterilné chirurgické rukavice a treťou jednorázové ochranné obleky.

SŠHR vytvára pohotovostné zásoby na základe zákona v spolupráci s príslušnými ústrednými orgánmi štátnej správy a okresnými úradmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie