• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Prečo by sme mali prať nové oblečenie?

Prečo by sme mali prať nové oblečenie?

Aj keď sa zdá, že pranie nového oblečenia je nepotrebné, je to skutočne dôležitý krok pre zachovanie zdravia a hygieny.

Nepranie nových oblečení sa často považuje za šetrný postup, pretože to pomáha zachovať ich farbu a tvar.

Avšak, existuje niekoľko dôvodov, prečo by sme mali nové oblečenie pred použitím vyprať.

Vypranie nového oblečenia pred použitím môže pomôcť zlepšiť jeho hygienu aj otestovať jeho kvalitu. Preto by ste mali zvážiť vypranie nového oblečenia pred použitím.

Vypranie nového oblečenia pred použitím môže byť dôležité pre niekoľko dôvodov:

1. Odstránenie chemikálií: Nové oblečenie môže obsahovať chemikálie, ako sú farbivá, formaldehyd a parafíny, ktoré sa používajú pri výrobe tkanín. Pranie týchto chemikálií pomáha odstrániť ich z oblečenia, čím sa znižuje riziko alergickej reakcie alebo podráždenia pokožky.

2. Zníženie rizika vzniku baktérií: Nové oblečenie môže byť kontaminované baktériami počas výroby alebo transportu. Pranie znižuje počet baktérií a zvyšuje hygienu oblečenia.

3. Zlepšenie vlastností: Niektoré tkaniny, ako napríklad bavlna, môžu byť tvrdé a drsné počas prvých niekoľkých praní. Pranie ich mäkčí a zlepšuje ich použiteľnosť.

4. Zachovanie farby: Nové oblečenie môže počas prvého prania stratit svoju farbu. Ak ho vypratete predtým, ako ho použijete, znížite riziko straty farby alebo zmeny odtieňov.

Aj keď sa zdá, že pranie nového oblečenia je nepotrebné, je to skutočne dôležitý krok pre zachovanie zdravia, hygieny a kvality oblečenia.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie