• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Ako často by ste sa mali sprchovať?

Ako často by ste sa mali sprchovať?

Sprchovanie by sme nemali brať ako nevyhnutnosť len kvôli tomu, že sme sa zvykli každý deň sprchovať.

Sprchovanie je dôležitou súčasťou osobnej hygieny, ktorá pomáha udržiavať zdravie a čistotu našej pokožky a tela. Avšak, neexistuje presná frekvencia, ako často by sa mal každý sprchovať, pretože to závisí od mnohých faktorov, ako sú typ pleti, úroveň fyzickej aktivity a klimatické podmienky.

Všeobecne sa odporúča, aby sa ľudia sprchovali minimálne raz za deň, aby sa odstránili nečistoty a zvyšky potu z pokožky. Ak však trpíte nadmerným potením alebo ste veľmi aktívni fyzicky, môžete sa cítiť pohodlnejšie a čistejšie, keď sa sprchujete dvakrát denne.

Ak máte suchú alebo citlivú pokožku, môže byť lepšie sprchovať sa menej často, napríklad každý druhý deň, aby sa zabránilo nadmernému vysušeniu pokožky. V extrémnych klimatických podmienkach, ako je napríklad horúce a vlhké prostredie, sa môžete cítiť pohodlnejšie, keď sa sprchujete častejšie.

V každom prípade je dôležité, aby ste sa pravidelne sprchovali, aby ste udržali svoje telo čisté a zdravé. Ak máte otázky alebo obavy týkajúce sa sprchovania, odporúča sa konzultovať s lekárom alebo dermatológom.

Sprchovanie každý deň ?

Sprchovanie by sme nemali brať ako nevyhnutnosť len kvôli tomu, že sme sa zvykli každý deň sprchovať.
Existujú určité situácie alebo príležitosti, kedy je sprchovanie dôležitejšie a potrebné. Tu sú niektoré z nich:

1. Po fyzickej aktivite: Ak ste sa zapotili po cvičení, športe alebo inej fyzickej aktivite, je dôležité sa sprchovať, aby sa odstránili nečistoty a zvyšky potu z pokožky.


2. Po práci: Ak pracujete v znečistenom prostredí, ako je napríklad stavebná činnosť alebo pracujete s chemikáliami, mali by ste sa sprchovať, aby sa odstránili nečistoty a toxické látky z pokožky.


3. Po kontakte s chorými ľuďmi: Ak ste sa dostali do kontaktu s chorými ľuďmi alebo ste boli v nemocnici, mali by ste sa sprchovať, aby ste sa zbavili baktérií a infekcií, ktoré by sa mohli prichytiť na vašu pokožku.


4. Pred spaním: Sprchovanie pred spaním vám pomôže relaxovať a zlepšiť kvalitu spánku.


5. Počas horúčav a vlhkých podmienok: Ak žijete v oblasti s horúčavami a vlhkým počasím, môžete sa cítiť pohodlnejšie, keď sa sprchujete častejšie.


6. Každý deň: Všeobecne sa odporúča, aby sa ľudia sprchovali minimálne raz za deň, aby sa odstránili nečistoty a zvyšky potu z pokožky. Ak však máte suchú alebo citlivú pokožku, môže byť lepšie sprchovať sa menej často, napríklad každý druhý deň.


Sprchovanie by sme mali brať ako súčasť nášho zdravého životného štýlu a osobnej hygieny, ktorá nám pomáha udržiavať naše telo čisté a zdravé.Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie