• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Prázdniny sa skončili, cestovné poriadky regionálnych autobusov sa menia aj v Bratislavskom kraji

Prázdniny sa skončili, cestovné poriadky regionálnych autobusov sa menia aj v Bratislavskom kraji

V Chorvátskom Grobe (okres Senec) bude zavedená obsluha nového obchodného centra Klokan.

Od pondelka 4. septembra sa menia cestovné poriadky v regionálnej autobusovej doprave aj v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK).

V súvislosti s koncom letných prázdnin a so začiatkom nového školského roka zmeny sú na linkách v regiónoch Pezinok, Senec a Šamorín, na Záhorí ostávajú cestovné poriadky bez zmeny.

Zaviedli dve nové linky

Ako vyplýva z informácií IDS BK, ktorý prevádzkuje Bratislavská integrovaná doprava, pre zlepšenie obslužnosti sa zavádzajú dve nové linky z obcí v okrese Senec do hlavného mesta, pribudne aj nová zastávka.

Nová linka 710 s celodennou a celotýždennou premávkou bude spájať obce Vlky, Tomášov, Malinovo a Most pri Bratislave s nosnou električkovou dopravou na prestupnej zastávke Astronomická v mestskej časti Bratislava-Ružinov.

Zavedenie linky súvisí s celkovou reformou trás liniek 720 Bratislava – Malinovo – Tomášov – Vlky, 730 Bratislava – Most pri Bratislave – Štvrtok na Ostrove – Zlaté Klasy a 740 Bratislava – Malinovo – Tomášov – Zlaté Klasy – Nový Život.

Vyhoveli požiadavke samospráv

Druhá nová linka 711 uľahčí dochádzanie žiakom a študentom na základe požiadavky samospráv. Jeden spoj ide ráno do Bratislavy a jeden poobede opačne z hlavného mesta.

„Bude spájať Ivanku pri Dunaji, Zálesie, Malinovo a Most pri Bratislave s mestskou časťou Bratislava-Vrakuňa,“ priblížil novú linku IDS BK s tým, že v Bratislave má zastávky MiÚ Vrakuňa a Bodvianska v blízkosti spádových základných škôl.

V Chorvátskom Grobe (okres Senec) bude zavedená obsluha nového obchodného centra Klokan. Novo zriadenú zastávku Obchodná budú obsluhovať linky 525 Bratislava – Bratislava-Čierna Voda – Chorvátsky Grob a 628 Chorvátsky Grob – Bernolákovo.

Slabo obsadené spoje zrušia

Podľa IDS BK zmeny vychádzajú z dlhodobých štatistík o naplnenosti jednotlivých spojov, ale tiež z požiadaviek cestujúcich a samospráv.


„Niektoré linky budú skrátené či presmerované, dlhodobo minimálne obsadené spoje budú zrušené. Vyťažené linky a smery budú posilnené,“ uviedol na portáli IDS BK.

Vybrané linky budú končiť v prestupnom uzle Bratislava, Bajkalská, zastávka Bratislava, Astronomická sa stáva výhodným prestupným uzlom. Niektoré zmeny sú aj z technologických dôvodov.

Regionálnu autobusovú dopravu v rámci IDS BK zabezpečuje spoločnosť Arriva Mobility Solutions zo skupiny Arriva. Podrobný popis jednotlivých zmien a cestovné poriadky regionálnych autobusov sú zverejnené na portáli idsbk.sk.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie