• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ako sa zbaviť plesne na nechtoch ?

Ako sa zbaviť plesne na nechtoch ?

Niekedy môžu byť plesňové infekcie spôsobené nerovnováhou v našej črevnej mikroflóre.

Plesňové infekcie na nechtoch sú bežným problémom, ktorý trápi mnoho ľudí. Niektoré z príznakov môžu zahŕňať začervenanie, svrbenie, bolesť a dokonca aj šupinatú kožu okolo nechtov.

Plesňové infekcie nechtov môžu byť nepríjemné a zdravotne škodlivé, preto je dôležité zabezpečiť si účinné a bezpečné riešenie.

Našťastie existuje mnoho prírodných liečebných metód a tipov od našich babičiek, ktoré môžu pomôcť zbaviť sa plesne na nechtoch.


1. Kúpeľ so sódou bikarbónou: Prášok sódy bikarbóny je jednoduchý a účinný domáci liek na plesňové infekcie nechtov. Vložte polievkovú lyžicu sódy bikarbóny do misy s teplou vodou a namočte postihnuté nechty na 15-20 minút denne.


2. Ocot: Ocot je ďalší účinný a lacný prírodný liek na plesňové infekcie nechtov. Zmiešajte rovnaké množstvo octu a vody do misky a namočte nechtové prsty na 15-20 minút denne.


3. Čajový strom: Olej z čajového stromu je známy svojimi protiplesňovými vlastnosťami. Naneste malé množstvo oleja na postihnuté nechty niekoľkokrát denne.


4. Cesnak: Cesnak obsahuje prírodné antifungálne vlastnosti, ktoré ho robia skvelým prírodným liekom na plesňové infekcie nechtov. Nakrájajte cesnak na plátky a umiestnite na postihnuté nechty na 30 minút denne.


5. Probiotiká: Niekedy môžu byť plesňové infekcie spôsobené nerovnováhou v našej črevnej mikroflóre. Preto je dôležité pravidelne užívať probiotiká, ktoré môžu pomôcť obnoviť zdravie tráviaceho systému a zlepšiť imunitu.


6. Zmena stravovacích návykov: Zníženie konzumácie cukru a rafinovaných uhľohydrátov môže pomôcť znížiť riziko plesňových infekcií. Je tiež dôležité konzumovať potraviny bohaté na živiny a vitamíny, ktoré podporujú zdravie nechtov.

Ak sa problém s plesňou na nechtoch nezlepší alebo zhorší, odporúčame navštíviť lekára alebo dermatológa na odbornú liečbu.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie