• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Dvorský je Batman a Černik mašina, expert pred MS v hokeji do 20 rokov hodnotil aj Slovákov

Dvorský je Batman a Černik mašina, expert pred MS v hokeji do 20 rokov hodnotil aj Slovákov

Expert pred MS v hokeji do 20 rokov vyzdvihol troch Slovákov.

25.12.2022 (Webnoviny.sk) - Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov sú každoročne prehliadkou talentovaných hráčov a nádejí pred nasledujúcim draftom nováčikov do zámorskej NHL.

Dvorský hrozbou aj bez puku

Inak to nebude ani na MSJ 2023 a expert Tony Ferrari z magazínu The Hockey News vybral 12 účastníkov turnaja, ktorí patria medzi vysoko hodnotených mladíkov v súvislosti s budúcoročným draftom. Sú medzi nimi slovenskí útočníci Dalibor Dvorský, Samuel Honzek a Alex Čiernik.

"Dvorský je jeden z najlepších zakončovateľov vo svojom ročníku je hrozbou aj bez puku na hokejke. Dokáže sa uvoľniť a zostať voľný na prihrávku od spoluhráčov. Má prvotriednu strelu a dokáže skórovať z akéhokoľvek miesta v útočnom pásme proti rovesníkom. Ukázal aj schopnosti nahrávača. Mal by byť jeden z najlepších Slovákov na turnaji," napísal Ferrari o 17-ročnom Zvolenčanovi, ktorý pôsobí vo švédskom druholigovom klube AIK Štokholm.

Excelentná sezóna Honzeka

"Čiernik nie vždy dostane toľko uznania, koľko si zaslúži ako Dvorského nahrávač, ale je to mašina. Hrou vo vysokom tempe a po celej dĺžke klziska ťahá svoju formáciu. Keby mohol byť občas sebeckejší s pukom na hokejke, mohol by byť najužitočnejší hráč slovenského tímu. Jeho sila je v tom, že dokáže vystreliť aj prihrať a svojou rýchlosťou robí problémy obrancom. Sledujte Dvorského góly, lebo takmer určite padnú po prihrávkach Čiernika," myslí si expert o 18-ročnom krídelníkovi švédskeho Södertälje SK. Označil ho ako Robina pri Dvorskom ako Batmanovi.

"Slovensko má najviac draftových nádejí zo všetkých tímov a Honzek bude chcieť ukázať, že patrí do rovnakej kategórie ako Dvorský a Čiernik. Jeho sezóna vo WHL bola doposiaľ excelentná. Využíva svoju robustnú postavu, aby si pokryl puk a vďaka tomu je rozdielový hráč. Okrem toho je inteligentný nahrávač, dokáže zakončiť a má solídnu strelu. Na základe prípravy by mal hrať v prvom útoku," uviedol Ferrari k 18-ročnému Trenčanovi, ktorý žiari vo Vancouveri Giants z kanadskej juniorskej WHL. Je najlepší hráč tímu so 17 gólmi, 26 prihrávkami aj 43 bodmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie