• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Cieľom dodávateľov energií je lobing a zachovanie nadmerných ziskov, reaguje Galek na tvrdenia o zdražení plynu

Cieľom dodávateľov energií je lobing a zachovanie nadmerných ziskov, reaguje Galek na tvrdenia o zdražení plynu

To, o koľko môže v prípade schválenia novely zákona parlamentom zdražieť plyn, nie je podľa Združenia dodávateľov energií jasné.

Takzvaná skladovacia povinnosť pre dodávateľov plynu nezvýši cenu zemného plynu pre domácnosti či firmy.

Je o tom presvedčený podpredseda SaS a poslanec Národnej rady SR Karol Galek, ktorý predložil do parlamentu novelu zákona o energetike, na základe ktorej by mali dodávatelia povinnosť uskladniť v zásobníkoch určité množstvo plynu.

O zvyšovaní cien plynu po prijatí novely zákona hovorí Združenie dodávateľov energií. Strana SaS sa voči ich tvrdeniam ohradzuje.

Verejnosti podsúva nepravdivé tvrdenia

Podľa poslanca Galeka, Združenie dodávateľov energií podsúva verejnosti nepravdivé tvrdenia. „Ich cieľom je lobing a zachovanie ich nadmerných ziskov na úkor odberateľov. Skladovacia povinnosť, ktorú sme navrhli v parlamente, sa týka uskladnenia 20 % objemu z domácej spotreby plynu. Tento návrh v konečnom dôsledku zvýši energetickú bezpečnosť Slovenska a zníži ceny plynu pre spotrebiteľov, keďže jeho nákup a uskladnenie sú v súčasnosti najlepšou poistkou voči vysokým spotovým cenám v budúcnosti,“ myslí si Galek.

Zdraženie plynu

To, o koľko môže v prípade schválenia novely zákona parlamentom zdražieť plyn, nie je podľa Združenia dodávateľov energií jasné. Poslanecký návrh, ktorý kopíruje nedávno zamietnutý vládny návrh, totiž neobsahuje ani analýzu, s akým zvýšením cien plynu musia v prípade jeho schválenia počítať domácnosti, firmy či verejný sektor. Podľa združenia sa však náklady budú pohybovať v desiatkach miliónov eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie