• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Prečo chodiť spať v ponožkách?

Prečo chodiť spať v ponožkách?

Ak máte problémy s obehom krvi, môže pomôcť, keď si pred spaním obujete ponožky.

Samozrejme, niektorí ľudia môžu preferovať spať bez ponožiek, a to je v poriadku.

Niektorí ľudia sa môžu cítiť nepríjemne alebo majú tendenciu potiť sa v ponožkách. V takom prípade by sa malo nechať na vlastnej preferencii, či sa chcú obuť ponožky alebo nie.

Avšak ak trpíte na chronicky studené nohy alebo máte problémy so spánkom, môže byť chodenie spať v ponožkách pre vás dobrým riešením.

Tieto sú len niektoré z dôvodov, prečo je dobré nosiť ponožky pri spánku.


1. Zlepšenie kvality spánku: V ponožkách sa cítime teplejšie, čo môže pomôcť uvoľniť svaly a uľahčiť usnutie. Teplé nohy tiež zvyšujú prirodzené produkcie melatonínu, hormónu spánku, ktorý nám pomáha zaspať.


2. Zdravotné výhody: V noci sa teplota nôh znižuje, čo môže spôsobiť kŕče a nepohodlie. Ponožky môžu pomôcť udržať nôžky teplé a zabrániť kŕčom.


3. Hygienické dôvody: Nošenie ponožiek môže pomôcť absorbovať pot a zabrániť tvorbe plesní a baktérií v obuvi. Preto je dobré nosiť ponožky, aj keď spíme, aby sme udržali nohy zdravé.


4. Uľahčenie návratu krvi do srdca: Ak máte problémy s obehom krvi, môže pomôcť, keď si pred spaním obujete ponožky. Tento jednoduchý krok môže pomôcť zlepšiť cirkuláciu krvi v nohách a uľahčiť návrat krvi späť do srdca.


5. Psychologický efekt: Nosíme ponožky celý deň a môžu sa stať symbolom pohodlia a bezpečia. Preto môže byť nosenie ponožiek aj pri spánku ukludňujúce a uvoľňujúce.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie