• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Žilina a Trnava chcú v 2. predkole EKL dosiahnuť dobrý výsledok, favoritmi sú však ich súperi a budú aj vo výhode (video)

Žilina a Trnava chcú v 2. predkole EKL dosiahnuť dobrý výsledok, favoritmi sú však ich súperi a budú aj vo výhode (video)

MŠK Žilina nastúpi proti belgickému KAA Gent, Spartak si bude musieť poradiť s lotyšským tímom FK Auda.

26.7.2023 (SITA.sk) - Na futbalistov MŠK Žilina a Spartaka Trnava čakajú vo štvrtok úvodné stretnutia 2. kvalifikačného kola Európskej konferenčnej ligy 2023/2024. „Šošoni" sa predstavia na trávniku belgického klubu KAA Gent a Trnavčania budú v akcii na ihrisku lotyšského tímu FK Auda. Obaja slovenskí zástupcovia by v prvých súbojoch chceli dosiahnuť prijateľné výsledky pred domácimi odvetami.

Žilina si musí dať pozor

Žilinčania si už v tohtosezónnej pohárovej Európe poradili s jednou prekážkou, keďže účinkovali v 1. kvalifikačnom kole EKL.

Po postupe cez Levadiu Tallinn prevládajú v mužstve dobré pocity. Teraz sa už tešíme na zápas proti Gentu. Dúfame, že privezieme domov čo najlepší výsledok, prilákame divákov na náš štadión a zažijeme skvelú atmosféru. Gent bude favoritom. Nečaká na nás nič ľahké. Budeme si musieť dať pozor na ich silné stránky a prezentovať sa našou hrou,“ poznamenal na klubovom webe brankár MŠK Ľubomír Belko.

Trnavčania zažijú v Lotyšsku súťažnú premiéru v novej sezóne 2023/2024. Kouč Spartaka Michal Gašparík ml. sa domnieva, že hráči FK Auda budú v miernej výhode, keďže v Lotyšsku je sezóna v plnom prúde. Tamojšia ligová súťaž sa hrá systémom jar - jeseň.

Trnavčania sú pripravení

Je to mierna výhoda, ale neriešil by som to, lebo my sme mali dobrú prípravu a kvalitných súperov. Sme pripravení. Našou výhodou je, že sa nehrá na ich štadióne a nemajú tam umelú trávu, na ktorú sú zvyknutí. Je to akoby na neutrálnom ihrisku,“ povedal 41-ročný tréner pred zápasom, ktorý sa bude hrať na štadióne Skonto v Rige.

FK Auda je v Európe neznámy klub. Vo štvrtok zažije premiéru v niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží.

Je to zaujímavý tím. Snažia sa hrať futbal, majú tam kvalitných hráčov a hrajú taký štýl, ktorý by nám mohol vyhovovať. Chcú hrať konštruktívne, na veľa prihrávok. My ich nebudeme chcieť nechávať, aby si to prihrávali a točili, určite im to chceme narúšať vo vysokom pressingu,“ tvrdí stredopoliar Spartaka Roman Procházka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie