• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Zemetrasenie na východe Slovenska ukázalo nepripravenosť štátnej správy, kritizuje ZMOS a zriadilo transparentný účet

Zemetrasenie na východe Slovenska ukázalo nepripravenosť štátnej správy, kritizuje ZMOS a zriadilo transparentný účet

V pondelok sa deti vracajú do školy, vyučovanie bude v provizórnych priestoroch. Zemetrasenie ukázalo nepripravenosť štátnej správy.

13.10.2023 (SITA.sk) - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) v piatok zriadilo transparentný účet na pomoc samosprávam postihnutým zemetrasením na východe Slovenska.

Transparentný účet je verejne prístupný a môžu naň prispievať samosprávy a všetci, ktorí chcú pomôcť obyvateľom v zvládaní dôsledkov pondelkového zemetrasenia.

Poškodené verejné aj súkromné budovy

Otrasy v desiatke obcí existenčne poškodili verejné a súkromné budovy vrátane rodinných domov, verejných budov, kostolov a kultúrnych pamiatok. ZMOS o tom informoval s tým, že z transparentného účtu je zrejmé, kto na pomoc samosprávam prispel.

Podpredseda Komory obcí Rady ZMOS Ján Fenčák na piatkovom predsedníctve ZMOS informoval o aktuálnom stave v postihnutom území. „V Ďapalovciach sú iba dva domy bez poškodenia. Inak všetky stavby majú popraskané obvodové múry. Okrem toho, na ľudí v týchto dňoch dolieha psychická únava. V teréne sú už aj psychológovia," informoval Fenčák a pokračoval, že v Holčíkovciach je obmedzená prevádzka základnej školy, poškodených je 60 percent budovy.

Zemetrasenie ukázalo nepripravenosť štátnej správy

„V pondelok sa deti vracajú do školy, vyučovanie bude v provizórnych priestoroch. Zemetrasenie ukázalo nepripravenosť štátnej správy. Situáciu v regióne zvládame vďaka dobrovoľným hasičom, štátnym hasičom, veľkej solidárnosti medzi ľuďmi a súdržnosti primátorov, primátoriek, starostiek a starostov," uzavrel Fenčák.

Ako združenie ďalej informovalo, o prerozdeľovaní zdrojov následne rozhodne Predsedníctvo ZMOS na základe návrhu predsedov dotknutých regionálnych združení miest a obcí v území, ktorí detailne poznajú situáciu v regiónoch. Číslo transparentného účtu s názvom ZMOS_pomoc obciam_zemetrasenie je SK83 0900 0000 0052 0848 0245. Transparentný účet je zverejnený na stránke transparentneucty.sk.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie