• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Zelenskyj bude rokovať s viacerými štátmi o dodávkach stíhačiek, aby mala Ukrajinu na oblohe výhodu

Zelenskyj bude rokovať s viacerými štátmi o dodávkach stíhačiek, aby mala Ukrajinu na oblohe výhodu

Zelenskyj to vyhlásil počas tlačovej konferencie po stretnutí so švédskym premiérom Ulfom Kristerssonom.

20.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas sobotňajšej návštevy Švédska oznámil, že v najbližších dvoch dňoch bude rokovať s „viacerými“ štátmi, aby Ukrajine poskytli stíhačky západnej výroby.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj to vyhlásil počas tlačovej konferencie po stretnutí so švédskym premiérom Ulfom Kristerssonom.

Ukrajina potrebuje západné stíhačky

Zelenskyj vysvetlil, že Ukrajina potrebuje západné stíhačky, pretože momentálne má Rusko výhodu vo vzduchu, ktorá mu umožňuje postupovať aj po zemi.

„Nemáme žiadnu výhodu na oblohe. Nemáme moderné lietadlá. A švédske Gripeny sú pýchou vášho štátu... Verím, že premiér by mohol zdieľať takúto hrdosť s Ukrajinou. Pracujeme na tom, urobili sme zásadné kroky,“ povedal.

Rokovania s ďalšími štátmi

Ukrajinský prezident tieto slová bližšie nekonkretizoval, no dodal, že niekoľko týždňov „budú trvať určité akcie“, v súvislosti s ktorými dúfa, že „prinesú možnosti získania vhodných lietadiel“.

„Zajtra a pozajtra budem mať rokovania s niekoľkými ďalšími štátmi. A som si istý, že spolu s našimi partnermi urobíme všetko a dosiahneme na oblohe patričný výsledok, aby Rusi nemali zodpovedajúcu výhodu,“ zakončil Zelenskyj, ktorý neuviedol mená štátov, s ktorými bude rokovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie