• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Zastupiteľský úrad SR sa opätovne zriadi v Austrálskom zväze so sídlom v Canberre, nastanú aj iné zmeny

Zastupiteľský úrad SR sa opätovne zriadi v Austrálskom zväze so sídlom v Canberre, nastanú aj iné zmeny

Vláda súhlasila aj so zmenou zastupiteľského úradu SR v Belgickom kráľovstve so sídlom v Bruseli.

29.5.2024 (SITA.sk) - Opätovne sa zriaďuje slovenské veľvyslanectvo v Austrálskom zväze so sídlom v Canberre. Rozhodla o tom vláda na stredajšom rokovaní a súhlasila aj so zmenou zastupiteľského úradu SR v Belgickom kráľovstve so sídlom v Bruseli z generálneho konzulátu na veľvyslanectvo.

Efektívne fungovanie siete úradov

Vláda ďalej rozhodla o presune priakreditácie na zabezpečovanie bilaterálnych politických vzťahov s Luxemburským veľkovojvodstvom na veľvyslanectvo v Bruseli a tiež o presune priakreditácie na zabezpečovanie bilaterálnych politických vzťahov s Novým Zélandom, Tuvalu, Samojským nezávislým štátom, Nauruskou republikou, Fidžijskou republikou, Šalamúnovými ostrovmi a Nezávislým štátom Papuou-Novou Guineou na veľvyslanectvo v Canberre.

Ako sa píše v predloženom materiáli z dielne ministerstva zahraničných vecí, cieľom týchto zmien je zefektívnenie fungovania siete zastupiteľských úradov.

Ministerstvo pripomenulo, že zastupiteľský úrad SR v Austrálskom zväze so sídlom v Canberre na úrovni veľvyslanectva bol zrušený k 1. januáru 2023, pričom Slovensko zabezpečuje bilaterálne politické vzťahy s Austrálskym zväzom prostredníctvom zastupiteľského úradu v Japonsku so sídlom v Tokiu.

Zodpovedný a spoľahlivý partner

SR je podľa ministerstva Austrálskym zväzom vnímaná ako zodpovedný a spoľahlivý partner a spojenec z hľadiska členstva v NATO a a taktiež prebieha efektívna spolupráca v rámci orgánov a agentúr Organizácie Spojených národov. V roku 2022 vzrástla aj obchodná výmena a potenciál v oblasti obranného priemyslu a letectva.

Zrušenie zastupiteľského úradu spôsobilo podľa rezortu diplomacie zníženie politického kontaktu a súčasne dochádza k absencii Slovenska na zasadnutiach vedúcich diplomatických misií členských štátov EÚ. Ministerstvo zahraničných vecí preto navrhlo opätovne zriadiť zastupiteľský úrad v Canberre s akreditáciou pre Austrálsky zväz, Nový Zéland a ďalšie štáty Tichomoria.

Viac k téme: Veľvyslanec Slovenskej republiky, Zastupiteľský úrad SR
Zdroj: SITA.sk - Zastupiteľský úrad SR sa opätovne zriadi v Austrálskom zväze so sídlom v Canberre, nastanú aj iné zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie