• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Youtube a Google sa dostali do ťažkej situácie, ruský súd im udelil pokutu v miliónovej výške

Youtube a Google sa dostali do ťažkej situácie, ruský súd im udelil pokutu v miliónovej výške

YouTube, ktorý vlastní Google sa previnil tým, že nevymazal videá s informáciami o „špeciálnej vojenskej operácii“.

17.8.2023 (SITA.sk) - Ruský súd dal vo štvrtok technologickej spoločnosti Google pokutu tri milióny rubľov za to, že nezmazal údajne falošné informácie o vojne na Ukrajine.

"Špeciálna vojenská operácia"

Ruské médiá informovali, že videoslužba YouTube, ktorú vlastní Google, sa podľa magistrátneho súdu previnila tým, že nevymazala videá s nesprávnymi informáciami o „špeciálnej vojenskej operácii“, ako Moskva označuje svoju inváziu.

Google tiež uznali za vinný z toho, že neodstránil videá, ktoré navrhovali spôsoby vstupu do zariadení, ktoré nie sú otvorené pre maloletých. Tlačové agentúry však nešpecifikovali, o aké zariadenia ide.

Neodstránenie "falošného" obsahu

Začiatkom augusta dostali pokuty za neodstránenie „falošného“ obsahu o vojne na Ukrajine spoločnosť Apple a Wikimedia Foundation, ktorá prevádzkuje online encyklopédiu Wikipedia. Od začiatku invázie na Ukrajinu vo februári 2022 Rusko zaviedlo sériu opatrení na potrestanie kritiky a spochybňovania vojenskej kampane.

Niektorí kritici dostali tvrdé tresty. Opozičného predstaviteľa Vladimira Kara-Murzu napríklad tento rok odsúdili na 25 rokov väzenia za vlastizradu prameniacu z prejavov proti ruským činom na Ukrajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie