• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Work-Life balance v dnešnom pracovnom prostredí: Rady pre zamestnávateľov a HR oddelenia

Work-Life balance v dnešnom pracovnom prostredí: Rady pre zamestnávateľov a HR oddelenia

Oddelenie HR by mala mať osobný prístup k zamestnancom. Keď totiž HR pozná ich potreby, záujmy a ambície, môže efektívne pomáhať pri dosahovaní vyváženého pracovného a osobného života.

V dnešnom rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí je dosiahnutie správnej rovnováhy medzi pracovným a osobným životom stále náročnejšie. Zamestnanci hľadajú viac ako len pracovné miesto; hľadajú spokojnosť a možnosť dosiahnuť harmóniu medzi kariérou a osobným životom. Preto je pre zamestnávateľov a oddelenia HR kľúčové venovať osobitnú pozornosť tejto problematike a pomôcť zamestnancom dosiahnuť dlhodobú spokojnosť. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov, ako to dosiahnuť!

Flexibilné pracovné časy a podpora psychického zdravia

Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako pomôcť zamestnancom dosiahnuť lepšiu rovnováhu medzi pracovným a osobným životom, je ponúknuť flexibilné pracovné časy a možnosť práce z domu. To umožňuje zamestnancom prispôsobiť svoj pracovný deň svojim individuálnym potrebám a zvýšiť tak ich spokojnosť.

Oddelenia HR by mali byť aktívnymi partnermi zamestnancov v oblasti duševného zdravia. Organizovanie rôznych workshopov, tréningov a programov na zvládanie stresu a rovnováhu medzi pracovným a osobným životom môže výrazne zlepšiť psychické zdravie zamestnancov. Firma Vema ponúka sorftware Komplexného riadenia ľudských zdrojov, ktorý vám uľahčí personálne procesy od výberových konaní až po vzdelávanie a hodnotenie zamestnancov. Vďaka tomu budete mať viac času venovať sa svojim  zamestnancom aj po osobnej stránke. Nájdete ho tu.

Rozvoj kariéry a podpora tímovej spolupráce

Zamestnávatelia by mali svojim zamestnancom ponúkať aj príležitosti na rozvoj kariéry a vzdelávanie. To im totiž dáva pocit, že sa neustále zlepšujú a rozvíjajú, čo je kľúčovým faktorom spokojnosti. Vo firme by sa tiež mala podporovať tímová spolupráca a vytváranie tímových projektov, ktoré umožňujú zamestnancom lepšie plánovať svoj čas a pracovať efektívnejšie. 


Oddelenie HR by mala mať osobný prístup k zamestnancom. Keď totiž HR pozná ich potreby, záujmy a ambície, môže efektívne pomáhať pri dosahovaní vyváženého pracovného a osobného života.


Na záver možno povedať, že dosiahnutie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom je dôležité pre spokojnosť zamestnancov a ich dlhodobú produktivitu. Je dôležité, aby personálne oddelenie malo dostatok času na riešenie skutočne dôležitých vecí. Uľahčite si prácu s Vema personálnym systémom a majte odkiaľkoľvek prístup presne k tým údajom, ktoré potrebujete.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie