• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Wagnerovci sa na Ukrajinu už nevrátia, Prigožin chce zmeniť bieloruskú armádu na druhú najsilnejšiu na svete

Wagnerovci sa na Ukrajinu už nevrátia, Prigožin chce zmeniť bieloruskú armádu na druhú najsilnejšiu na svete

Vojaci z Wagnerovej skupiny ostávajú na bieloruskom území, aby cvičili miestnu armádu.

20.7.2023 (SITA.sk) - Vojaci z ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorí po minulomesačnej neúspešnej vzbure odišli do Bieloruska, sa nevrátia na Ukrajinu, ale zostanú na bieloruskom území, aby cvičili miestnu armádu. Podľa portálu Politico to v stredu uviedol ich vodca Jevgenij Prigožin.

Hanba na fronte

„Urobili sme pre Rusko veľa. To, čo sa na fronte deje teraz, je hanba. Nechceme sa na tom zúčastňovať,“ povedal Prigožin. „Preto sme sa rozhodli byť určitý čas v Bielorusku. Počas tohto obdobia zmeníme bieloruskú armádu na druhú najsilnejšiu na svete,“ vyhlásil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Potom naznačil, že jeho vojaci by neskôr mohli ísť do Afriky, kde je Wagnerova skupina aktívna v Mali a Stredoafrickej republike.

Do 20. mája tohto roka v ruskej vojne proti Ukrajine zabili 22-tisíc wagnerovcov, čiže takmer štvrtinu príslušníkov tejto žoldnierskej skupiny bojujúcej na Ukrajine. Uviedol to kanál komunikačnej platformy Telegram blízky Wagnerovej skupine.

Vojna si vyžiadala obete aj v radoch wagnerovcov

„Na ukrajinskej misii sa celkovo zúčastnilo 78-tisíc bojovníkov súkromnej vojenskej firmy Wagnerova skupina,“ konštatuje sa vo vyhlásení zverejnenom v stredu.

„Do dátumu získania Bachmutu (20. mája) bolo 22-tisíc bojovníkov zabitých a 40-tisíc zranených,“ uviedlo vyhlásenie.

Americká spravodajská služba vo februári tohto roka odhadovala, že vojna na Ukrajine si dovtedy vyžiadala v radoch wagnerovcov 30-tisíc obetí, vrátane deväťtisíc mŕtvych.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie