• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Vzbura proti Božiemu poriadku či ideologická revolúcia. Na Hegera tlačia, aby zrušil Lengvarského usmernenie o zmene pohlavia

Vzbura proti Božiemu poriadku či ideologická revolúcia. Na Hegera tlačia, aby zrušil Lengvarského usmernenie o zmene pohlavia

Zástupcovia viacerých organizácií v tejto veci odovzdali na Úrad vlády petíciu.

19.3.2023 (SITA.sk) - Signatári viacerých organizácií a zástupcovia občianskeho a kultúrneho prostredia Anton Chromík, Tomáš Kováčik, Patrik Daniška, Renáta Ocilková, Peter Janků, Andrej Ralbovský, Stanislav Gunčaga, Juraj Šúst a Robert Mátéffy tento týždeň na Úrad vlády odovzdali petíciu, aby dočasne poverený premiér a minister zdravotníctva Eduard Heger (Demokrati) zrušil usmernenie o zmene pohlavia.

Podpísal ho exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ako ďalej v tlačovej správe informoval predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík, petíciu podpísalo viac ako 22-tisíc občanov.

Skrivená virtuálna realita

„Lengvarský usmerneniami a štandardmi spustil bezprecedentnú ideologickú revolúciu na Slovensku. Ústava sa nemení usmerneniami ministra," tvrdí Chromík.

Predseda Asociácie za život a rodinu Tomáš Kováčik dodal, že sú pripravení pokračovať v podobných akciách, až kým usmernenie Heger nezruší. „Každý jeden deň navyše je nebezpečný, lebo betónuje skrivenú virtuálnu realitu, ktorá ohrozuje aj naše deti," povedal.

Predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa Juraj Šúst nepovažuje za etické, ak sa kamuflujú procesy a podpisujú sa takto citlivé dokumenty v posledný deň vo svojej funkcii.

„Nepovažujeme za odborné a vedecké prijímať usmernenia protirečiace biológii a rozumu, navyše, ak pretrvávajú rozpory v odbornej obci," uviedol.

Škodlivé štandardy

Renáta Ocilková z Konferencie Biskupov Slovenska dodala, že viac ako 400 odborníkov z oblasti medicíny, psychoterapie a psychológie tieto štandardy vyslovene odmietajú a považujú ich za škodlivé.

„Štandardy a usmernenie sú v rozpore s kľúčovými princípmi rodinného práva, ktoré sú vyjadrené v našej ústave, zákone o rodine a ďalších zákonoch. Na týchto princípoch, ktoré chránia rodinu a dobro detí, musíme bezpodmienečne trvať," povedal Patrik Daniška z Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku.

Riaditeľ Inštitútu Leva XIII Robert Máttéfy apeluje na premiéra Hegera, aby urobil správne rozhodnutie a zabránil šíreniu radikálnej vzbury proti Božiemu poriadku v našej spoločnosti.

„Máte na výber - buď s Pánom, alebo proti nemu. Buď platí ,Tak Boh stvoril človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, ako muža a ženu ich stvoril´, alebo pravdu opäť ukrižujete," uviedol Máttéffy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie