• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily a prinášajú unikátny program stáží „Talent Garden“ pre univerzitných študentov

Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily a prinášajú unikátny program stáží „Talent Garden“ pre univerzitných študentov

Za posledných 15 rokov odišlo zo Slovenska viac ako 350-tisíc mladých ľudí v produktívnom veku a veľká časť z nich sa už pravdepodobne nevráti.

27.9.2023 (SITA.sk) - K eliminácii tohto odlivu chcú prispieť renomované holandské firmy HEINEKEN Slovensko, ING Hubs Slovakia, NN Slovensko a Union poisťovňa.

Všetky štyri spoločnosti sa spojili a spúšťajú pilotný program stáží "Talent Garden” pre slovenských univerzitných študentov. Táto iniciatíva je jedným z hlavných výsledkov slovensko-holandského biznis fóra počas Štátnej návštevy Jeho Veličenstva kráľa Viliama Alexandra a Jej Veličenstva kráľovnej Maximy na Slovensku. "Holandsko aj Slovensko čelia rovnakým problémom s nedostatkom kvalifikovaných a vyškolených ľudí na pracovnom trhu. Je najvyšší čas hľadať riešenia, a preto sa obzvlášť teším iniciatíve štyroch holandských firiem, ktoré sú dlhodobo aktívne na slovenskom trhu. Vďaka nim budú mať mladí slovenskí študenti a študentky príležitosť vyskúšať si zmysluplnú prácu v medzinárodnom prostredí priamo tu na Slovensku,” hovorí holandská veľvyslankyňa Gabriella Sancisi.

Kľúčovými cieľmi "Talent Garden" je poskytnúť mladým ľuďom jedinečnú šancu lepšie sa pripraviť na pracovný trh a udržať talenty na Slovensku. To je aj jedna z priorít súčasnej vlády.

Inovatívny program "Talent Garden” vytvorili holandské spoločnosti HEINEKEN Slovensko, ING Hubs Slovakia, NN Slovensko a Union poisťovňa. Počas jedného roka môžu vybraní študenti pracovať vo všetkých štyroch firmách v Bratislave, pričom si vyskúšajú praktické výzvy a dostanú najkvalitnejšie školenia. Cieľom je urýchliť rozvoj mladých ľudí, pripraviť ich na úspech na trhu práce, a napokon udržať talentovaných ľudí v našej krajine. Prihlasovanie odštartovalo v septembri a potrvá do 31. októbra 2023. Prví študenti sa zúčastnia programu v januári 2024.

Do prvého ročníka "Talent Garden" plánujú firmy vybrať 10 až 12 vysokoškolákov 3. a 4. ročníka. Tí budú počas jedného roka v spomínaných firmách riešiť praktické výzvy v atraktívnych oblastiach, ako sú ľudia a marketing, IT, dáta či inovácie. Vďaka tomu získajú zručnosti, o ktoré majú záujem spoločnosti doma i vo svete a budú ich môcť uplatniť v rôznych prostrediach a firemných kultúrach. V rámci programu získajú študenti i kvalitné manažérske školenia, a navyše pôjde o platenú spoluprácu. "Program Talent Garden je v našej krajine unikátny, pretože je to úplne prvý program praktickej honorovanej stáže v štyroch renomovaných firmách v jednom roku. Dôležitejšie však je, že mladí ľudia budú mať, okrem konkrétnej skúsenosti z reálneho života firiem, možnosť získať víziu svojej budúcnosti na Slovensku a, samozrejme, určite v jednotlivých spoločnostiach nájdu i kontakty a vzťahy pre svoju budúcu kariéru u nás," hovorí Andrej Orogváni, koordinátor pracovnej skupiny z ING.

Program podporujú Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku a Holandská obchodná komora na Slovensku, ktorá je zároveň koordinátorom programu. Marketingovú podporu zabezpečuje agentúra This is Locco.

Informácie o programe sú dostupné na stránke https://www.netherlandschamber.sk/talent-garden, a tiež emailom u koordinátora programu Andreja Orogvániho (andrej.orogvani@ing.com).

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie