• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Ako sa prinútiť cvičiť ?

Ako sa prinútiť cvičiť ?

Je dôležité, aby ste sa cvičeniu venovali s radosťou a aby ste vedeli, že je to pre vás prospešné.

Cvičenie je dôležité pre zdravie a dobrú kondíciu, ale niekedy môže byť ťažké sa k tomu prinútiť.

Pravidelné cvičenie má mnoho výhod aj pre celkový životný štýl.

Aby sme dosiahli tieto výhody, odporúča sa cvičiť aspoň 30 minút denne, 5 dní v týždni. Môžete zvoliť aktivitu, ktorá vás baví, ako napríklad beh, jogging, plávanie, joga alebo iný šport.

Dôležité je, aby ste sa cvičeniu venovali pravidelne a dodržiavali svoj cvičebný plán. Takto sa vám podarí dosiahnuť a udržať všetky výhody pravidelného cvičenia.

Tu sú niektoré tipy, ako sa prinútiť cvičiť.

1. Stanovenie cieľov: Staňte sa konkrétnejším ohľadom toho, čo chcete dosiahnuť pomocou cvičenia a prečo to pre vás je dôležité. Nastavte si jasné a dosiahnuteľné ciele a snažte sa ich splniť.

2. Nájdite si spoločníka na cvičenie: Cvičenie je ľahšie, keď ho robíte spolu s niekým iným. Nájdite si kamaráta, ktorý má podobné ciele ako vy a cvičte spolu.

3. Vyberte si aktivitu, ktorá vás baví: Ak sa vám cvičenie zdá nezáživné, skúste niečo nové, čo vás baví. Môže to byť tanec, joga, karate alebo aj turistika.

4. Zaraďte cvičenie do svojho denného režimu: Cvičenie by malo byť súčasťou vášho denného režimu, takže ho zaraďte do svojho rozvrhu a držte sa ho.

5. Sledujte svoje pokroky: Sledujte svoje pokroky a nezabudnite si uvedomiť, ako dobré sa cítite po cvičení. Tieto pocity vás budú motivovať k ďalšiemu cvičeniu.

6. Nezabudnite na odmenu: Po splnení cieľa si doprajte nejakú odmenu, ako napríklad masáž, kino alebo novú knihu.

Je dôležité, aby ste sa cvičeniu venovali s radosťou a aby ste vedeli, že je to pre vás prospešné. Ak budete dodržiavať tieto tipy, určite sa vám podarí prinútiť sa k cvičeniu.

Motivácia na cvičenie je pre mnoho ľudí ťažká, ale je dôležitá pre dosiahnutie zdravia a dobrej kondície. Cvičenie je dôležité pre zdravie, tak sa nevzdávajte a držte sa svojho cvičebného plánu!Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie