• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Vyšetrovanie „čurillovcov“ sa blíži ku koncu, advokát víta posun prípadu

Vyšetrovanie „čurillovcov“ sa blíži ku koncu, advokát víta posun prípadu

Krajský súd v Bratislave prepustil v októbri 2021 obvinených vyšetrovateľov NAKA z väzby na slobodu, ale jedno obvinenie je stále v platnosti.

25.7.2023 (SITA.sk) - Vyšetrovanie vedené voči príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu zo strany Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR sa blíži ku koncu. Na sociálnej sieti to uviedol advokát obvinených policajtov Peter Kubina.

Zmena právnej kvalifikácie skutku

„Po necelých dvoch rokoch usilovného „vyšetrovania" tejto trestnej veci navzdory zákonom, dôkazom a iným právnym živlom sa inšpekcia s krajskou prokuratúrou rozhodli, že práve teraz je čas vyšetrovanie ukončiť a nasmerovať ho k podaniu obžaloby," napísal Kubina. Doplnil, že termín záverečného preštudovania spisu bol určený na 14. augusta.

„V tejto súvislosti nám zároveň bola oznámená zmena právnej kvalifikácie skutku. Doteraz bol posudzovaný ako spáchaný z osobitného motívu, ktorým malo byť zakrytie trestnej činnosti páchanej obvinenými, nikdy však nebolo konkretizované akej. Teraz sa to zmenilo tak, že to už neplatí. Namiesto toho má ísť o skutok spáchaný na viacerých osobách používajúcich status verejných činiteľov," uviedol Kubina.

Obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa

Advokát zároveň zdôraznil, že posun prípadu na súd v prípade podania obžaloby uvíta. „Čím viac procesných pochybení a ignorovania návrhov obhajoby v spise v čase jeho doručenia na súd bude, tým pre nás pred súdom lepšie," dodal advokát.

Krajský súd v Bratislave prepustil v októbri 2021 obvinených vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Milana Sabotu a Štefana Mašína z väzby na slobodu, pretože ich trestné stíhanie je podľa senátu neopodstatnené.

Generálna prokuratúra im však vo februári 2022 ponechala v platnosti obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Na základe ich sťažnosti zrušila len obvinenie pre marenie spravodlivosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie