• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Výhoda systému automatického brzdenia? Podľa štúdie môže znížiť počet zrážok áut zozadu o viac ako 40 percent

Výhoda systému automatického brzdenia? Podľa štúdie môže znížiť počet zrážok áut zozadu o viac ako 40 percent

Systém automatického núdzového brzdenia (AEB) dokáže zredukovať počet zrážok osobných áut zozadu o zhruba polovicu a havárie dodávkových vozidiel môže znížiť o viac ako 40 percent.

Ukázali to dve nové americké štúdie. Jednu z nich uskutočnilo partnerstvo vlády a automobilového sektora a druhú poisťovacie odvetvie.

Výsledky štúdie hovoria jasne

Štúdia Partnerstva pre analytický výskum bezpečnosti dopravy porovnala údaje o vybavení áut v prípade 12 miliónov havárií hlásených políciou v 13 štátoch USA. Štúdia dospela k záveru, že počet zrážok zozadu je nižší o 49 percent v prípade, ak vozidlo, ktoré spôsobilo zrážku, má systém automatického brzdenia.

Štúdia Inštitútu poisťovní pre bezpečnosť cestnej premávky (IIHS) zistila, že AEB redukuje počet zrážok zozadu spôsobených dodávkovými vozidlami o 43 percent.

General Motors je na tom najhoršie

Automobilky Mitsubishi, Ford, Mercedes-Benz, Stellantis, Volkswagen a Honda tento rok americkej vláde predložili dokumenty, v ktorých uviedli, že systém automatického núdzového brzdenia sa u nich stal štandardom pre najmenej 90 percent ich modelov.

Výrobca áut General Motors informoval, že touto technológiou bolo do záveru modelového roku 2022 vybavených len 73 percent jeho modelov. Hovorca automobilky však povedal, že do konca tohto modelového roka bude mať AEB 90 percent jej modelov.


BMW, Hyundai, Mazda, Subaru, Tesla, Toyota a Volvo podľa IIHS mali AEB vo viac ako 90 percentách svojich modelov už vlani.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 3. marec 2024

horoskopy na dnes nedelu 3 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 3. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V úlohe, ktorú chcete dnes vyriešiť, potrebujete mať úplne jasno. Dajte si veci vysvetliť. Dávajte si pozor na cestách a pri športovaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Deň ako stvorený na investíciu väčšej sumy peňazí. Ak budete mať možnosť uzavrieť zmluvy alebo dostanete prísľuby súvisiace s financiami, neváhajte!

Blíženci 22.5. - 21.6.

Získali ste povesť, že si viete pomôcť v každej situácii. V hre sa dobre vyznáte, aj v tlačenici. Kto sa na vás dnes obráti, nebude sklamaný, pomoc iste neodmietnete.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor na hospodárenie s peniazmi! Najmä dnes vaše nároky vysoko prevýšia vaše finančné možnosti. Čítajte inzeráty, mohli by ste niečo získať.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 3. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie