• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Vybudovanie ťažkej mechanizovanej brigády potrvá ešte roky, vyžaduje si to modernú techniku a viac vojakov, vraví Sklenár

Vybudovanie ťažkej mechanizovanej brigády potrvá ešte roky, vyžaduje si to modernú techniku a viac vojakov, vraví Sklenár

Podľa hodnotenia NATO bude Slovensko schopné poskytnúť ťažkú mechanizovanú brigádu od roku 2035.

6.7.2023 (SITA.sk) - Splnenie prioritného záväzku, a to vybudovanie ťažkej mechanizovanej brigády si vyžaduje nákup modernej techniky a taktiež zvyšovanie počtov profesionálnych vojakov.

V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol minister obrany Martin Sklenár. Ako vysvetlil, ide o časovo a finančne náročné procesy. V poslednom období sa v nich podľa Sklenára darí napredovať v pomerne dobrom tempe.

Rok 2035 je reálny

Podľa hodnotenia NATO bude SR schopná poskytnúť ťažkú mechanizovanú brigádu od roku 2035.

„Rok 2035 je z pohľadu vybudovania mechanizovanej brigády v požadovanej kvalite a kvantite reálny, dôležité však bude, do akej miery budú v nasledujúcich rokoch stabilné investície do obrany, ako aj to, či sa staneme krajinou ochotnou a schopnou vnímať svoje potreby v oblasti obrany aj za hranicu jedného volebného obdobia,“ povedal Sklenár.

Investičný dlh

Šéf rezortu obrany vysvetlil, že zaostávanie v budovaní ťažkej mechanizovanej brigády vyplýva predovšetkým z dôvodu dlhodobo pretrvávajúcich oneskorení modernizačných projektov, nízkej personálnej naplnenosti a enormného investičného dlhu z minulosti.

„Investičný dlh sa však najmä počas posledných troch rokov vďaka naštartovaniu potrebných procesov darí postupne doháňať. Dôkazom je napríklad podpis zmlúv na pásovú a kolesovú techniku, dodanie 15 tankov Leopard 2A4 výmenou za techniku darovanú Ukrajine, ako aj ďalšie prebiehajúce a pripravované dodávky techniky, plánovaný nárast počtu profesionálnych vojakov či ďalšie investície do obrany,“ uzavrel Sklenár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie