• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Vláda opäť vymenovala Holjenčíka za šéfa ÚRSO, za sebou má kauzu s cenami energií

Vláda opäť vymenovala Holjenčíka za šéfa ÚRSO, za sebou má kauzu s cenami energií

Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík.

Novým predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) sa stal Jozef Holejnčík. Do funkcie ho schválil vládny kabinet na návrh ministerky hospodárstva Denisy Sakovej. Holjenčík už regulačnému úradu šéfoval, a to v rokoch 2012 až 2017.

Kauza s cenami energií

Holjenčík začiatkom februára 2017 sa vzdal svojej funkcie. Urobil tak po veľkom tlaku zo strany politikov po prevalení kauzy s cenami energií. Kauza bola známa aj trhaním faktúr za energie v priamom prenose vtedajším premiérom Robertom Ficom.

„Navrhovaný kandidát spĺňa odborné a profesionálne kritéria pre predsedu úradu. Spĺňa kritériá zákona, ktoré stanovujú predpoklady a obsahujú obmedzenia v možnosti výkonu iných politických, podnikateľských a pracovnoprávnych vzťahov a funkcií,“ uviedlo ministerstvo hospodárstva.

Dostal druhú šancu

Jozef Holjenčík podľa ministerky hospodárstva Denisy Sakovej dostal druhú šancu ukázať, čo vie.

„Pán Holjenčík má skúsenosti a od prvého dňa bude vedieť riešiť všetky otázky, ktoré ÚRSO na stole má,“ povedala Saková, podľa ktorej Holjenčíka nenavrhol do funkcie premiér Robert Fico. Ministerka plánuje urobiť revíziu legislatívy, ktorá sa týka regulácie cien energií.

Jurisa vláda odvolala

Andreja Jurisa odvolala vláda z funkcie predsedu ÚRSO v pondelok. Dôvodom jeho odvolania bol podľa ministerstva hospodárstva fakt, že predseda regulačného úradu nekonal minimálne v dvoch prípadoch nezávisle, nestranne a transparentne.

„Regulačný úrad v priebehu roku 2022 dvakrát zmenil vyhlášku, ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v elektroenergetike. V oboch prípadoch bola táto zmena v dôsledku pokynu Ministerstva hospodárstva SR,“ uvádza sa v materiáli, ktorý na rokovanie vlády predložila súčasná ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie