• Dnes je: Sobota 22. februára 2020 meniny má Etela

Video: Muž za 76 dní preplával na paddleboarde z Ameriky na Havaj, upozornil na znečistenie oceánov

Video: Muž za 76 dní preplával na paddleboarde z Ameriky na Havaj, upozornil na znečistenie oceánov

Španiel Antonio de la Rosa preplával takmer 4800 kilometrov zo San Francisca na Havaj na špeciálnom paddleboarde.

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Španiel Antonio de la Rosa preplával zo San Francisca na Havaj na špeciálnom paddleboarde. Takmer 4800 kilometrov zdolal za 76 dní, pričom do cieľa na ostrove Oahu dorazil v sobotu.

"Po 76 dňoch uprostred oceánu sa teraz cítim dobre," povedal pre CNN. Vytrvalec chce svojím činom upozorniť na problém znečistenia oceánov plastami, ktoré mu podľa vlastných slov robili spoločnosť každý deň.

Motor nahradil svojimi rukami a nohami

Z Kalifornie vyrazil 9. júna a každý deň dokumentoval na sociálnej sieti Facebook. Na ceste ho nesprevádzalo žiadne iné plavidlo a všetko potrebné, vrátane jedla a prístroja na výrobu pitnej vody, si zobral so sebou.

Jeho paddleboard má dĺžku vyše sedem metrov, sú na ňom solárne panely, vďaka ktorým si dobíjal prístroje na navigáciu či komunikáciu.

Plne naložený paddleboard mal hmotnosť viac ako 680 kilogramov, nemá motor, no nachádza sa na ňom aj spacia časť. "Mojím motorom boli moje ruky a nohy," povedal športovec, ktorý za optimálnych podmienok prešiel za deň 65 až 80 kilometrov, inokedy zas len 15.

Premýšľa nad ďalšou expedíciou

Na oceáne si však neoddýchol, keďže približne každú hodinu musel kontrolovať, či ide správnym smerom. Ako dodal, ešte stále nedokáže normálne spať.De la Rosa počas plavby oslávil 50. narodeniny. Chytal aj ryby, no schudol približne jedenásť kilogramov. Vyhlásil, že je prvým človekom, ktorému sa podarilo prejsť z Kalifornie na Havaj na paddleboarde a v súčasnosti premýšľa nad ďalšou neobvyklou expedíciou, pričom už ich má za sebou niekoľko. "Milujem tento spôsob života," povedal.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie