• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Viac ako 42 percent Slovákov nakupuje cez internet najmä v určité dni. Patríte medzi nich?

Viac ako 42 percent Slovákov nakupuje cez internet najmä v určité dni. Patríte medzi nich?

Slovenským e-shopom sa darí prilákať zákazníkov najmä počas víkendov, kedy majú na nákupy viacej času.

Viac ako 42 % opýtaných potvrdilo, že na internete objednáva najmä počas víkendu. Je to najmä v sobotu.

Objednávanie tovaru v piatok preferujú najmä mladí ľudia do 29 rokov. Vyplýva to z kvantitatívneho prieskumu Stemmark pre spoločnosť Packeta.

Kamenné predajne to majú inak

„Na počte zásielok vidíme, že slovenskí zákazníci objednávajú tovar v piatok večer, či v priebehu celého víkendu. Svoju úlohu zohráva počasie, spoločenské udalosti, či vonkajšie okolnosti. Napríklad v tomto období sú to najmä voľnočasové produkty spojené s letom a cestovaním, alebo nákupy spojené s avizovaným zdražovaním či nedostatkom energií,“ konštatuje výkonný riaditeľ Packeta na Slovensku Alexander Jančo.

Tento trend potvrdzuje aj Datart. „Spolu s pondelkom patrí víkend medzi najdôležitejšie nákupné dni. V našich kamenných predajniach sú nákupné zvyky slovenských spotrebiteľov odlišné,“ konštatuje marketingová manažérka Datart a Hej.sk Sabina Boudová.


Výsledky prieskumu korešpondujú s postupným trendom upúšťať od trávenia víkendov v nákupných centrách ako tomu bolo pred nástupom pandémie.

Voľný čas trávime na internete


„Internetová doba sa odzrkadlila aj v správaní slovenských zákazníkov. Vo voľnom čase radi trávia čas na internete a vyhľadávajú tovar, ktorý by si chceli kúpiť. Nezáleží pritom či sú na víkendovom pobyte na chalupe, výlete alebo doma. Dôležitá je pre nich okamžitá potreba, ktorú sa snažia naplniť,“ konštatuje Peter Strcula, tréner obchodníkov a podnikateľov.


Následne doručenie tovaru kuriérskou spoločnosťou je väčšinu opýtaných respondentov prijateľné do 3 až 4 pracovných dní. Ak by doručenie trvalo dlhšie ako týždeň, záujem o kúpu tovaru výrazne klesá.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie