• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

V Turecku zahynula jedna osoba po páde kabínky z lanovky, záchranári musia vyslobodiť desiatky ľudí (video+foto)

V Turecku zahynula jedna osoba po páde kabínky z lanovky, záchranári musia vyslobodiť desiatky ľudí (video+foto)

V kabínkach na lane zostalo uväznených 171 ľudí.

13.4.2024 (SITA.sk) - Jeden človek prišiel o život a sedem utrpelo zranenia pri havárii kabínkovej lanovky, ktorá sa stala v piatok podvečer v južnom Turecku pri meste Antalya.

Príčinou úmrtia jedného cestujúceho a zranenia ďalších siedmich bol náraz kabínky o stĺp, po ktorom sa otvorila a pasažieri z nej vypadli. Turecká štátna tlačová agentúra Anadolu uviedla, že o život prišiel 54-ročný turecký občan a zranenia utrpeli šiesti Turci a jeden Kirgiz.

Záchranná operácia prebiehala celú noc a vyslobodiť sa podarilo 128 ľudí zo 16 kabín, povedal v sobotu ráno médiám šéf tureckého úradu pre riadenie núdzových situácií (AFAD) Okay Memiş.

Záchranári podľa jeho slov dúfajú, že ďalších 43 pasažierov zo zvyšných ôsmich kabín vyslobodia do večera. Na záchrannej operácií sa podieľa celkovo 543 záchranárov a sedem vrtuľníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie